21.05.2017 06:50:42

Monacu naslov, Nancy in Bastia v drugo ligo

V francoski nogometni ligi je bilo že pred sinočnjim zadnjim krogom odločeno vse, kar zadeva vrh lestvice. Prvič po sezoni 1999/2000 in skupno osmič je prvak postal Monaco. Ta je v 38. krogu s 3:2 slavil pri Rennesu.

Ob Monacu sta si sicer mesto v ligi prvakov zagotovila še Paris St. Germain in Nica, slednja bo igrala v tretjem krogu kvalifikacij.

V evropski ligi bosta igrala Lyon in Marseille. Eno mesto bo dal še finale pokala, v katerem bosta igrala PSG in Angers. Če bo zmagal slednji, si bo zagotovil evropsko ligo, v nasprotnem primeru bo mesto pripadlo šestouvrščenemu Bordeauxu. Finale pokala bo prihodnjo soboto v Parizu.

Iz lige sta izpadla Nancy in Bastia, za obstanek pa se bo v dodatnih kvalifikacijah boril Lorient, in sicer s Troyesom. Iz druge lige sicer prihajata Strasbourg in Amiens.

V francoski ligi je slovenske barve zastopal napadalec St. Etienna Robert Berić, ki je s klubom osvojil osmo mesto. V sezoni je zbral šest golov.