08.04.2017 19:07:48

Coutinho za zgodovino: Liverpoolov Brazilec poskrbel za nov rekord premier lige

Kdo pravi, da se tudi dan danes ne more zgodovina spisati na novo?

Liverpool se je na gostovanju pri Stoke Cityju kmalu znašel v neugodnem položaju, iz katerega pa je vseeno prišel kot zmagovalec. Četa nemškega strokovnjaka Jürgena Kloppa je zaostanek z 0:1 v drugem polčasu spremenila v zmago z 2:1, potem ko sta rojaka Philippe Coutinho in Roberto Firmino zadela v razmaku vsega dveh minut. Rdeči tako ostajajo v igri za ligo prvakov, prav poseben razlog za slavje pa je imel po tekmi Coutinho.

Nekdanji nogometaš milanskega Interja je namreč na novo spisal zgodovino angleške premier lige. Tokratni zadetek je bil že njegov trideseti v EPL, s čemer je postal Brazilec z največ zadetki v tem tekmovanju. Coutinho je prehitel Juninha (29), ki je nekoč blestel pri Middlesbroughu, za njim so recimo tudi Oscar (21), soigralec Firmino (20), Willian (17). Je pa vsekakor zanimivo, da Brazilija v Angliji nikdar ni imela golgeterja, ki bi gole zabijal kot po tekočem traku …