Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

0 23.11.2016 22:50:36

Rostov Mihe Mevlje presenetil Bayern

Nikola Miljković
Nogometaši ruskega Rostova so v prvi današnji tekmi 5. kroga lige prvakov presenetili nemški Bayern in zmagali s 3:2 (1:1). Ekipa, kjer igra tudi slovenski reprezentant Miha Mevlja, si je s prvim uspehom v tem tekmovanju povečala možnosti za končno tretje mesto in nadaljevanje v evropski ligi.

V tej skupini sta namreč prvi ekipi, ki bosta nadaljevali ligo prvakov v odločilnem delu, znani že nekaj časa, to sta Atletico Madrid Jana Oblaka in Bayern.

Nemški prvaki so z današnjim nepričakovanim porazom - niso sicer nastopili v polni postavi, ni igral tudi prvi vratar Manuel Neuer - ostali skorajda povsem brez možnosti za boj za prvo mesto v skupini. Če bo v današnji večerni tekmi Atletico dobil vsaj točko v boju s PSV Eindhovnom, bo že pred zadnjim decembrskim krogom, ko se bosta nemška in španska ekipa pomerili med seboj, zanesljivo prvi.

Bavarci so danes sicer dobro začeli, Douglas Costa je zadel v 35. minuti. A so že do polčasa domači izenačili, obrambo gostov je izigral Sardar Azmoun, povedli pa na začetku drugega dela z bele točke, ko je zadel Dmirtij Poloz. Bayern je še izenačil z golom Juana Bernata v 52., a je Rostov zadel še enkrat, po golu Cristiana Noboe pa Nemci niso več našli odgovora.

PSG in Arsenal nadaljujeta mrtvi tek
Nogometaši angleškega Arsenala in francoskega PSG nadaljujeta mrtvi tek za zmago v skupinskem delu evropske lige prvakov. Njun današnji medsebojni obračun 5. kroga v skupini A v Londonu se je končal z 2:2, med bolgarskim Lodogorcem iz Razdrada ter švicarskim Baslom Andraža Šporarja pa brez golov. Ljubljančan je v igro vstopil v 79. minuti.

Za izbrance francoskega strokovnjaka na klopi topničarjev Arsena Wengerja sta zadela Olivier Giroud (45.) in Marco Verratti (60./avtogol), za Parižane pa Edinson Cavani (18.) in Lucas Moura (77.). PSG in Arsenal imata po 11 točk, Ludogorec in Basel po dve točki, para zadnjega kroga pa sta Basel - Arsenal in PSG - Ludogorec.

V skupini B je Benfica v Istanbulu proti Bešiktašu po dobrih pol urah vodila s 3:0, na koncu pa se je tekma končala z neodločenim izidom 3:3. Za portugalsko zasedbo so zadeli Goncalo Guedes (10.), Nelson Semedo (25.) in Ljubomir Fejsa (31.), za gostitelje, ki so sijajno in učinkovito predstavo prikazali v sami končnici, pa Cenk Tosun (58.), Ricardo Quaresma (83./11 m) in Vincent Aboubakar (89.). Italijanski Napoli in ukrajinski Dinamo sta se razšla brez golov. Odločitev o udeležencih osmine finala bo padla v zadnjem krogu, po petih tekmah sta Napoli in Benfica zbrala po osem, Bešiktaš pa sedem točk.

V skupini C je Barcelona z goloma Lionela Messija (24. in 56./11 m) ugnala škotski Celtic v Glasgowu z 2:0 in krog pred koncem prvega dela tekmovanja osvojila prvo mesto v skupini, obračun v Nemčiji med Borussio iz Mönchengladbacha in angleškim Manchester Cityjem pa se je končal z delitvijo točk 1:1. Za gostitelje je zadel Raffael (23.), za goste David Silva (45.). Oboji so tekmo končali z igralcema manj, po dva rumena kartona sta prejela Lars Stindl in Fernandinho.

V skupini D so pravo blamažo doživeli nogometaši nemškega Bayerna, ki so klonili v Rostovu z 2:3. Za ekipo slovenskega reprezentanta Mihe Mevlje (igral je vseh 90 minut) so zadeli Sardar Azmoun (44.), Dmirtij Poloz (50./11 m) in Cristian Noboa (67.), za Bavarce pa Douglas Costa (35.) in Juan Bernat (52.). Madridski Atletico - Slovenec Jan Oblak je bil na vratih španske zasedbe - je zanesljivo ukanil nizozemski PSV z 2:0 in osvojil prvo mesto v skupini, v polno pa sta zadela Kevin Gameiro (55.) in Antoine Griezmann (66.).