02.11.2016 22:36:23

Liga prvakov: Kampl zadel za zmago, Stojanović izključen (video)

vszi

Med slovenskimi nogometaši, ki nastopajo v ligi prvakov, so danes priložnost za dokazovanje dobili Kevin Kampl, Benjamin Verbič in Petar Stojanović.

Po zadnjem sodnikovem žvižgu se je zagotovo najbolj smejalo Kamplu, ki je z Bayerjem gostoval v Londonu in z zadetkom slovenskega reprezentanta z 1:0 premagal Tottenham.

Kampl se je po akciji soigralcev v 65. minuti odlično znašel v domačem kazenskem prostoru in je rutinirano - v slogu pravega napadalca - premagal vratarja Huga Llorisa. Z zmago je Bayer na lestvici skupine E napredoval na drugo mesto, kjer ima dve točki manj od vodilnega Monaca, Tottenham je zbral štiri, moskovski CSKA eno točko. Kampl je igral do 85. minute.

Grega Wernig
Tudi Verbič se je s svojim FC Københavnom pomeril z angleškim moštvom, saj je gostil Leicester City. Aktualni danski in angleški prvak sta se razšla brez zadetkov, Slovenec pa je bil na igrišču do 83. minute. FC København na lestvici skupine G drži tretje mesto, prvi je Leicester City z desetimi točkami, Porto jih ima sedem, Danci pet, zadnji Brugge ostaja na ničli.

Najmanj razlogov za zadovoljstvo ima Stojanović, ki je z Dinamom gostoval v Sevilli in izgubil s 4:0. Nekdanji član Maribora, ki je dvoboj začel v udarni zasedbi zagrebške ekipe, pa je moral tik pred koncem prvega polčasa (pri vodstvu domačih z 1:0) predčasno zapustiti igrišče, saj je dobil drugi rumeni karton in bil izključen. Hrvaški prvak ostaja zadnji v skupini H, še vedno čaka na prvo točko in tudi na prvi zadetek (gol razlika 0:12). Sevilla je prva z desetimi, Juventus drugi z osmimi in Lyon tretji s štirimi točkami.

Videli smo tudi dve presenečenji, Legia je v skupini F v Varšavi uspela remizirati z Realom, čeprav je slednji z izjemnim zadetkom Garetha Bala povedel že v 55. sekundi. Na koncu je bilo 3:3, ko je točko gostom v 85. minuti zagotovil Mateo Kovačić, za domače je v polno meril tudi nekdanji član Olimpije Miroslav Radović.  V skupini H pa se je italijanski prvak Juventus z rezultatom 1:1 razšel z Lyonom.

SKUPINA E
Tottenham - Bayer Leverkusen          0:1 (0:0)
(Kevin Kampl je igral do 85. minute in zadel za zmago Bayerja)
Monaco - CSKA Moskva                  3:0 (3:0)

Lestvica 1. Monaco 4 2 2 0 7:3 8 2. Bayer Leverkusen 4 1 3 0 4:3 6 3. Tottenham 4 1 1 2 2:3 4 4. CSKA Moskva 4 0 2 2 3:7 2 SKUPINA F Borussia Dortmund - Sporting Lizbona 1:0 (1:0) (Ažbeta Juga ni bilo v postavi Sportinga) Legia Varšava - Real Madrid 3:3 (1:2)
Lestvica 1. Borussia Dortmund 4 3 1 0 11:3 10 2. Real Madrid 4 2 2 0 12:7 7 3. Sporting Lizbona 4 1 0 3 4:5 3 4. Legia Varšava 4 0 1 3 4:16 1 SKUPINA G Porto - Brugge 1:0 (1:0) FC København - Leicester City 0:0 (Benjamin Verbič je igral do 83. minute za FC København)
Lestvica 1. Leicester 4 3 1 0 5:0 10 2. Porto 4 2 1 1 4:3 7 3. FC København 4 1 2 1 5:2 5 4. Club Brugge 4 0 0 4 1:10 0 SKUPINA H Sevilla - Dinamo Zagreb 4:0 (1:0) (Petar Stojanović je ob koncu 1. polčasa prejel drugi rumeni karton za Dinamo in moral z igrišča) Juventus - Olympique Lyon 1:1 (1:0)
Lestvica 1. Sevilla 4 3 1 0 6:0 10 2. Juventus 4 2 2 0 6:1 8 3. Lyon 4 1 1 2 4:3 4 4. Dinamo Zagreb 4 0 0 4 0:12 0