10.09.2016 15:34:02

Manchester je po atomskem derbiju moder (VIDEO)

Veliki manchesterski derbi med Unitedom in Cityjem oziroma med Josejem Mourinhem in Pepom Guardiolo so dobili gostje z 2:1. Vsi trije zadetki (posnetek spodaj) so padli v prvem polčasu.

Sijajen obračun so videli gledalci na Old Traffordu, po katerem pa so bili srečnejši v taboru sinjemodrih, s čimer so se zavihteli na vrh angleškega prvenstva. Gostje so prevladovali v prvem polčasu, ko se je zgodilo vse najpomembnejše na današnji tekmi, domačini v drugem.

Po zadetkih Kevina De Bruyna in Kelechija Iheanacha so Guardiolini možje povedli z 2:0, še pred glavnim odmorom je po napaki Claudia Brava rdeče vrage s prefinjenim volejem v igro vrnil Zlatan Ibrahimović, kar je obetalo bombastično nadaljevanje tekme. Moštvi sta v drugem delu resnično postregli z bombastično predstavo, vendar se izid kljub nekaterim lepim priložnostim do konca ni spremenil.

To je nazadnje pomenilo, da je Jose Mourinho vpisal svoj prvi poraz v angleškem prvenstvu, medtem ko Pep Guardiola ostaja nedotakljiv.