až/STA
21.05.2016 21:35:00

Bomba Lingarda odločila FA pokal v korist rdečih vragov (video)

Nogometaši Manchester Uniteda so zmagovalci angleškega pokala FA.

Na finalni tekmi na londonskem Wembleyju so po podaljšku premagali Crystal Palace z 2:1. Za United je to prvi pokal FA po letu 2004 in skupno 12.

Jason Puncheon je v 78. minuti Crystal Palace povedel v vodstvo, tri minute pozneje pa je izenačil Juan Mata. V podaljšku, v katerem je bil izključen branilec Uniteda Chris Smalling, je zmago rdečim vragom prinesel Jesse Lingard.

To je bil zares fantastičen zadetek mladeniča v dresu rdečih vragov, ki utegnejo še danes ostati brez Louisa van Gaala na klopi. Nekateri mediji namreč poročajo, da naj bi klub že v naslednjih urah sporočil ime novega trenerja.

Seveda ne gre za skrivnost, da naj bi to postal nihče drug kot Jose Mourinho. Španski AS poroča, da naj bi podpisal triletno pogodbo. Nadalje navajajo, da naj bi bili pogovori končani že pred tedni, ko sta se srečala Jorge Mendes, agent slavnega Portugalca in Ed Woodward, ki je kot izvršni podpredsednik kluba odgovoren za prestope.

Pristaši Manchestra bi utegnili že v kratkem na klopi videti Joseja Mourinha, očitno se van Gaalu dokončno izteka čas.