Ekipa
© 2024 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
STA
STA
22.02.2016 16:08:11
Deli članek:

Trenerju Bayerja grozi kazen

Arhiv Bayer Leverkusen

Nemška nogometna zveza (DFB) je začela disciplinsko preiskavo proti trenerju prvoligaške ekipe Bayer Leverkusen Rogerju Schmidtu. Ta je na nedeljski tekmi nemške bundeslige z Borussio Dortmund poskrbel za incident, ko po sodniški izključitvi ni želel zapustiti nogometne zelenice.

"Gre za standarden postopek, zanesljivo bomo izrekli kazen, ne morem pa še reči, kakšna bo," je dejal Anton Nachreiner, predsednik disciplinskega odbora DFB.

Schmidt se je v glavni vlogi znašel potem, ko je Dortmund dosegel gol. Trener domače ekipe je menil, da je bil prosti strel, po katerem je Pierre-Emerick Aubameyang dosegel edini gol na tekmi, izveden nepravilno in prehitro, zato je protestiral pri sodniku Felixu Zwayerju, olje na ogenj pa je prilil še en sporen dogodek, ko je nogometaš Dortmunda Sokratis pred tem igral z roko v kazenskem prostoru, sodnik pa ni dosodil enajstmetrovke.

Sodnik je trenerja zato izključil in ga poslal na tribuno, toda Schmidt ni hotel zapustiti igrišča. Sodnik je zato prekinil tekmo in sam zapustil igrišče. Šele po devetih minutah se je Schmidt ohladil, sprejel sodniško odločitev in zapustil teren, tekma pa se je nadaljevala.

Pozneje se je trener opravičil in v pogovoru za televizijo dejal, da mu je žal, ker je s svojo napako škodoval ekipi. Nemška nogometna legenda Rudi Völler, ki je pri Bayerju zdaj športni direktor, pa brani svojega trenerja. "Prekiniti tekmo zaradi tega je popolnoma nesmiselno. Trenerja lahko pošlješ na tribuno, toda moraš imeti razlog za to. Tokrat ga ni bilo," je dejal Völler. Herbert Fandel, ki je pri DFB odgovoren za delo sodnikov, se je jasno postavil na stran sodnika: "Odločitev je bila prava, trener pa nikoli ne sme oporekati sodniški odločitvi na tak način."

V Nemčiji že ugibajo, kakšna bo kazen za trenerja. Vodja sodniške službe pri združenju nemških prvo- in drugoligašev (DFL) Hellmut Krug je prepričan, da trenerja čaka daljša prepoved opravljanja dela, pravilnik nemške lige pa za primere nespoštovanje sodniških odločitev predvideva izrek kazni od enega tedna do treh mesecev. Toda ta pravilnik ima tudi "kavelj": govori namreč le o igralcih, ne pa o trenerjih, saj je Schmidtov primer prvi takšen v zgodovini bundeslige.