13.11.2015 19:23:50

Kosovo in Albanija s prijateljskim remijem

V Prištini je bil danes praznik nogometa. V prijateljski tekmi pred 17.000 gledalci sta se pomerila Kosovo in Albanija.

V prijateljski tekmi v Prištini sta se pred 17.000 gledalci pomerila Kosovo in Albanija, ki se že nekaj časa veseli zgodovinske uvrstitve na evropsko prvenstvo. Končni izid je bil prijateljski, ekipi sta se razšli z izidom 2:2 (0:0), remi pa so pozdravili tudi gledalci, ki so navijali za obe reprezentanci.

Albanija je v prazničnem vzdušju z golom Reja Manaja povedla v 54. minuti, za Kosovo je v 58. minuti izenačil Bersant Celjina, v 69. minuti pa so domači z golom Elbasana Rashanija prišli v vodstvo. Končni izid je v 72. minuti postavil Amir Rahmani.

Za Kosovo je bila to šesta prijateljska tekma, odkar so jim dovolili igrati te vrste tekem. Pred tem so kosovski reprezentanti premagali Oman in Ekvatorialno Gvinejo, izgubili s Senegalom in Turčijo, z remijem pa se razšli s Haitijem.

Kosovo in Albanija sta se srečala drugič, v prvi, sicer neuradni, tekmi je Albanija leta 1993 zmagala s 3:1.