tp
tp
18.08.2014 23:08:52

Chelsea pokazal zobe

Rdeči vragi so morali z novim trenerjem Louisom van Gaalom na uvodni tekmi v Old Traffordu priznati premoč Swanseaju. Jose Mourinho je brez večjih težav prišel do zmage nad Burnleyjem.

United je navdušil v pripravljalni sezoni, ko so brez slehernega poraza slavili na močnem pripravljalnem turnirju v ZDA. A da bo tekma s Swanseajem, katerega član je tudi Gregor Zabret, nekaj povsem drugačnega, se je izkazalo že v prvem polčasu. Van Gaal ni mogel računati na kar nekaj izkušenih nogometašev vključno z Robinom van Persiejem in Lukom Shawom, zato sta tekmo začela tako Jesse Lingard (ta se je že v prvem polčasu poškodoval) kot debitant dvajsetletni branilec Tyler Blackett, ki je sicer produkt mladinske Unitedove šole. Rdeči vragi so bili pričakovano tisti, ki so imeli žogo več v svoji posesti, a po slabe pol igre in lepi podaji Islandca Gylfija Sigurdssona je bil Korejec Ki tisti, ki je zadel v polno. A domači jim niso ostali dolžni. Natančneje ni ostal dolžen novi kapetan Wayne Rooney, ki je s škarjicami v 52. minuti atraktivno premagal vratarja Lukasza Fabianskega. To je bil že 174. zadetek Rooneyja v premier ligi, s tem ga le še zadetek loči od tretjega mesta, na katerem se z zadetkom več nahaja Thierry Henry.

Swansea pa je še enkrat več našel odgovor na pritisk domačinom, še enkrat se je izkazal Islandec, ki je po podaji za prvi gol  tokrat še sam zatresel mrežo.

Le stežka so do prvih treh točk v sezoni prišli topničarji, ki so se jim mestni tekmeci, nogometaši Crystal Palaca dobro upirali, še več: oni so bili tisti, ki so na stadionu Emirates prvi prišli do zadetka preko Norvežana Bredeja Hangelanda, tik pred polčasom pa je z zadetkom z glavo izenačil branilec Laurent Koscielny. Ko je že kazalo, da se bo Arsenal kljub nenehnemu pritisku moral zadovoljiti s točko, pa je gostujočo obrambo dokončno prebil Aaron Ramsey v 91. minuti.

Do zmage sta prišla tudi Liverpool in Manchester City, zadnja tekma prvega kroga pa je bila rezervirana za Joseja Mourinha in druščino, ki je gostovala pri Burnleyju. Novinca v prvi ligi so odpravili brez težav, še posebej pa se je v kraljevo modrem dresu izkazal Cesc Fabregas, ki sicer ni zadel v polno, je pa poskrbel za odlično igro na sredini igrišča.

1. krog angleškega prvenstva

MANCHESTER UNITED - SWANSEA 1:2 (0:1)
0:1 Ki (28), 1:1 Rooney (52), 1:2 Sigurdsson (72)

LEICESTER CITY - EVERTON 2:2 (1:2)
0:1 McGeady (20), 1:1 Ulloa (22), 2:1 Naismith (45), 2:2 Wood (86)

2:2 (1:1)
0:1 Cattermole (5), 1:1 Berahino (42, enajstmetrovka), 2:1 Berahino (74), 2:2 Larsson (85)