22.10.2024 19:30:46

Novomeščani uspešnejši v derbiju

Košarkarji Krke so v 5. krogu lige OTP banka premagali Ilirijo z 81:75 (13:18, 33:40, 55:56).

* Dvorana Tivoli, gledalcev 200, sodniki: Grbić (Ljubljana), Misson (Škofja Loka), Vidaković (Ljubljana).
* Ilirija: Ferme 5 (2:2), Škorjanc 8 (2:2), Orel 7 (1:3), Tomažič 7, Mikuš 7, Jockuch 16 (4:4), Nosakhare 2, Kureš 22 (5:6), Boisa 1 (1:2).
* Krka: Mirtić 12, Bačvić 12 (3:6), Garcia 16 (5:6), Persons 20 (1:2), Jurković 11 (2:2), Cerkvenik 3 (3:4), Skeens 2, Klobučar 2, Čebašek 3 (3:4).
* Prosti meti: Ilirija 15:19, Krka 17:24.
* Met za tri točke: Ilirija 6:26 (Kureš 3, Ferme, Tomažič, Mikuš), Krka 8:25 (Garcia 3, Bačvić 3, Persons, Jurković).
* Osebne napake: Ilirija 23, Krka 20.
* Pet osebnih: Persons (39.).

Krka je dobila derbi 5. kroga lige OTP banka. V Tivoliju je bila boljša od Ilirije z 81:75.

Novomeščani so zabeležili četrto zaporedno zmago v državnem prvenstvu, drugič zapored so dobili osrednji obračun kroga - v prejšnjem so premagali Kansai Helios, Ljubljančani pa so doživeli drugi zaporedni poraz na domačem parketu.

Prvi polčas je pripadel gostiteljem, ki so imel v drugi četrtini že deset točk naskoka, v nadaljevanju pa so prevladovali gostje. Ti so prvič na tekmi povedli v 25. minuti po delnem izidu 12:0, zmago pa so si zagotovili na začetku zadnjega dela, ko so s 14:2 prišli do prednosti 69:58.

Pri Krki je z 20 točkami izstopal Tayler Anthony Persons (met 9:17, 7 podaj, 4 skoke), 16 točk je dodal Marc Garcia Antonell, v vrstah Ilirije pa sta bila najbolj učinkovita Luka Kureš z 22 točkami (met 7:11, 5 skokov) in Kur Malith Jockuch s statističnim indeksom 30 (16 točk, 9 skokov, 5 podaj).

Ilirijo v naslednjem krogu 2. novembra čaka še en derbi, in sicer v Domžalah s Kansai Heliosom, Krka pa bo 30. oktobra gostila Thermano Zlatorog.