14.10.2024 19:42:29

Škofjeločani so se odlepili od dna

Košarkarji LTH Castings so v 3. krogu lige OTP banka doma premagali Rogaško z 79:60 (23:19, 32:28, 57:49).

LTH Castings - Rogaška 79:60 (23:19, 32:28, 57:49)

* Športna dvorana Poden, gledalcev 150, sodnika in sodnica: Krejić (Kranj), Savić (Brežice), Lapanović (Novo mesto).
* LTH Castings: Križan 2, Dornik 20 (3:6), Mesiček 11 (4:5), Jugovic 15, Lampret 2, Rudović 17 (0:1), Ahmedović 12.
* Rogaška: Brown 7, Durnik 10, Močnik 2 (0:1), Augustin 12 (1:2), Grušovnik 17 (6:6), Tekavčič 2, Šantelj 10 (3:5).
* Prosti meti: LTH Castings 7:12; Rogaška 10:14.
* Met za tri točke: LTH Castings 6:27 (Rudović 3, Dornik, Mesiček, Jugovic); Rogaška 6:24 (Augustin 3, Brown, Grušovnik, Šantelj).
* Osebne napake: LTH Castings 17; Rogaška 19.
* Pet osebnih: /.

Škofjeločani so po dveh porazih dosegli prvo zmago v sezoni in se z dna lestvice pomaknili na šesto mesto. Pridružili so se Rogaški (1-2), ki je drugič izgubila in je pri enakem točkovnem izkupičku kot LTH Castings, GGD Šenčur in Zlatorog Thermana Laško.

V zelo tesnem prvem polčasu so imeli večino časa rezultatsko prednost domači. Ti so na začetku druge četrtine prvič povedli za osem točk, a so gostje iz Rogaške Slatine zaostanek do polčasa prepolovili.

Natanko tri minute pred koncem tretje četrtine so varovanci Dragiše Drobnjaka še izenačili na 47:47, nato pa je sledil silovit odgovor domačih z delnim izidom 10:0 in vodstvom s +8 po treh delih igre. V zadnji četrtini je bila prednost varovancev Igorja Kešlja ob slabšem metu iz igre gostov le še naraščala.

Pri domačih se je z 20 točkami in 12 skoki izkazal Jan Dornik, 17 jih je dodal Luka Rudović, dve manj pa kapetan Tilen Jugovic, ki je ukradel kar sedem žog. Emir Ahmedović je dvoboj končal z dvojnim dvojčkom 12 točk in 10 skokov. Prva peterka Škofjeločanov je dosegla 75 od skupno 79 točk.

Pri gostih je s 17 točkami izstopal Matic Grušovnik, ki je zgrešil le en met iz igre. Precej slabši strelski večer je za Maksimom Gorbačovom, ki je zgrešil vseh 11 metov. Nasploh je bil met iz igre največja težava gostov (37 %), medtem ko so bili domači precej bolj razpoloženi z 49-odstotnim metom.

Škofjeločani bodo naslednjo tekmo odigrali v petek proti GGD Šenčurju, medtem ko Rogaško dvoboj četrtega kroga čaka v nedeljo proti Šentjurju.