12.10.2024 18:57:37

Zlatorogu ni uspelo presenetiti Šenčurja

Luka Vovk

Košarkarji GGD Šenčurja so v 3. krogu lige OTP banka premagali Zlatorog s 83:69 (18:14, 42:32, 64:51).

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so prišli do prve zmage v ligi OTP banka. Po tesno izgubljenem dvoboju v prejšnjem krogu proti favorizirani Iliriji so tokrat v Laškem premagali Thermano Zlatorog s 83:69.

Zasedba Miljana Pavkovića je vodila praktično vseh 40 minut, saj domači niso mogli vzpostaviti ravnotežja pod obročema (skok 37:25 za GGD) ter najti protiorožja za razigrane posameznike GGD.

Gostje, pri katerih je Alen Malovčić zbral 17 točk in deset skokov, 14 pa jih je dodal Domen Petrovič, so dobili vse četrtine, njihova najvišja prednost pa je bila 17 točk.

Na drugi strani je imel Zlatorog tri izstopajoče igralce; Vincent Lee je dosegel 19 točk, po 15 pa sta jih prispevala Filip Pirš ter Nik Urbanija (trojke 5:6).

V 4. krogu krogu bo GGD Šenčur gostil LTH Castings (18. oktobra), Thermano Zlatorog pa 21. oktobra čaka gostovanje v Podčetrtku.