12.10.2024 15:31:29

Helios se je poigral s Triglavom

kzs.si

Košarkarji Kansai Heliosa so v 3. krogu lige OTP banka premagali ECE Triglav s 73:48 (24:14, 48:23, 62:38).

Kansai Helios in ECE Triglav po tretjem nastopu ostajata na nasprotnih straneh lige OTP banka. Domžalčani so ob Šentjurju edini neporaženi v državnem prvenstvu, Kranjčani pa še čakajo na prvi dve točki.

Domžalčani so z agresivno obrambo že v prvem polčasu razorožili zasedbo Danijela Radosavljevića, tako da dvoboj v nadaljevanju ni imel več pravega tekmovalnega naboja. Drugo četrtino je Kansai Helios dobil s 24:9, po prvih 20 minutah pa je imel že 25 točk prednosti.

Domači stratega Jure Močnik je priložnost ponudil vsem razpoložljivim igralcem. Največ točk je dosegel Lenart Sirc (14 točk, 8 skokov), najvišji statični indeks pa je imel Jan Zemljič (21) za 11 točk (met 5:6), 5 skokov in 4 podaje. Pri gostih je do dvomestnega števila točk prišel le Siniša Bilić (12 točk, 11 skokov).

Domžalčane v naslednjem krogu 16. oktobra čaka derbi s Krko v Novem mestu, Kranjčani pa bodo štiri dni kasneje gostili Ilirijo.