stojanovic ronaldo slovenija portugalska Ekipa24.si

Padajo rekordi! Česa takšnega še ne, na liniji ...

9 29.05.2024 22:12:23

Cedevita Olimpija spet prvak in tretjič v nizu s trojčkom lovorik

Košarkarji Cedevite Olimpije so stari in novi slovenski državni prvaki. V tretji finalni tekmi so še tretjič premagali Kansai Helios, tokrat v gosteh z 91:78 (37:14, 60:34, 71:47). Za ljubljansko ekipo je današnji naslov 21. v obdobju samostojne države.

* Dvorana ŠD Domžale, gledalcev 500, sodniki: Petek (Limbuš), Zupančič (Ljubljana), Španić (Postojna).
* Kansai Helios: Bernard 5, Nemanič 4, Mahkovic 10 (2:2), Sirc 23 (5:7), Blomgren 12, Šetina 3, Zemljič 3, Mirtič 16 (0:2), Pahernik 2.
* Cedevita Olimpija: Stewart 17 (3:4), Radičević 1 (1:2), Blažič 11, Ščuka 13 (2:5), Omić 20 (3:3), Cobbs 2 (2:2), Glas 10 (1:1), Jones 4, Dragić 13 (2:2).
* Prosti meti: Kansai Helios 7:11, Cedevita Olimpija 14:19.
* Met za tri točke: Kansai Helios 5:29 (Blomgren 2, Bernard, Šetina, Zemljič), Cedevita Olimpija 13:30 (Blažič 3, Ščuka 3, Dragić 3, Stewart 2, Omić, Glas).
* Osebne napake: Kansai Helios 21, Cedevita Olimpija 18.
* Pet osebnih: /

Ljubljančani so obenem še tretjič zaporedoma osvojili vse tri domače lovorike - superpokal, pokal Spar in ligo Nova KBM.

Na prvih dveh finalnih dvobojih so bili Domžalčani blizu, a vseeno preveč oddaljeni, da bi lahko izpolnili prvi cilj v finalu - da se serija ne bi končala že po treh tekmah. Na prvi domači so bili v igri za kaj več do zadnje minute in zaostanka 87:88, na drugi v Tivoliju pa do delnega izida ljubljanske ekipe 8:0 štiri minute pred koncem.

Danes je bilo jasno, da tako tesnega razpleta ne bo. Ljubljančani so takoj močno pritisnili in že v prvi četrtini prišli do dvomestnega naskoka (26:14). Niso popuščali vse do konca, z dvema trojkama Zorana Dragića pa pobegnili na 37:14.

V nadaljevanju so tako Domžalčani predvsem skrbeli, da prednost ne bi preveč narasla, a vsaj v drugem delu pri tem niso bili uspešni. Razigrani gostje so bili zelo dobri predvsem pri metih z razdalje, eno od trojk je dosegel tudi Alen Omić, medtem ko so domači pod košema bili kolikor toliko enakovredni, šepala pa je izvedba pri metih. V prvem polčasu so tako trojke metali poraznih 0:13, prvo pa v obroč spravili šele v tretji četrtini pri izidu 39:64.

Takrat je gostujoča zasedba že lahko znižala obrate, potem ko je ob koncu prvega polčasa vodila že s 60:30. Kansai Helios se je počasi bližal, v zadnji četrtini, ko so gostje že povsem popustili, pa je domačim uspelo precej kozmetično popraviti končni izid.

Zaostanek so najprej spravili pod 20 točk, v zadnjih minutah pa še z nekaj uspešnimi akcijami do končnih 78:91, kar pa ni preprečilo zanesljive zmage ljubljanske zasedbe.

Najboljša pri prvakih sta bila Omić (20 točk, 11 skokov) in Dewayne Stewart (17 točk), pri Domžalčanih pa Lenart Sirc (23).

Po koncu tekme so zmagovalcem podelili medalje, kapetan Jaka Blažič je sprejel pokal za prvaka, Omić pa je dobil še eno priznanje za najkoristnejšega igralca (MVP) finala.

Značke: košarka, dp