Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Sava zalila del tribun v Tacnu! Močno deževje ni...

0 04.05.2024 22:15:17

Krka rutinsko opravila svoje delo

KK Krka / Drago Perko
Košarkarji Krke so v prvi tekmi četrtfinala lige Nova KBM premagali LTH Castings z 98:74 (21:25, 46:38, 74:51).

Krka - LTH Castings 98:74
(21:25, 46:38, 74:51)
* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 150, sodniki: Španić (Postojna), Rener (Koper), Škrbec (Kranj).
* Krka: Planinić 12 (5:8), Bobnar 2 (2:2), Stergar 17 (4:6), Bačvić 8 (4:4), Cerkvenik 20 (2:3), Jurković 18 (3:3), Špan 10, Škedelj 11.
* LTH Castings: Lampret 3 (1:2), Robinson 4, Jugovic 2, Ristić 4, Kerić 6, Bilić 14 (1:2), Rojc 4, Rudović 13 (2:2), White 24.
* Prosti meti: Krka 20:26, LTH Castings 4:6.
* Met za tri točke: Krka 10:19 (Jurković 3, Špan 2, Cerkvenik 2, Planinić, Stergar, Škedelj), LTH Castings 8:29 (White 4, Rudović 3, Bilić).
* Osebne napake: Krka 16, LTH Castings 22.
* Pet osebnih: /.

S tekmo med Krko in LTH Castingsom so se končali prvi četrtfinalni obračuni v ligi Nova KBM. Novomeščani so upravičili vlogo favorita in povedli v seriji na dve zmagi. Druga tekma v Škofji Loki bo v sredo, 7. maja. Zmagovalec se bo v polfinalu srečal z boljšim iz para Kansai Helios - Terme Olimia.

Na preostalih treh četrtfinalnih dvobojih sta pričakovano povedla Cedevita Olimpija in Kansai Helios, medtem ko je GGD Šenčur v Tivoliju Iliriji vzel prednost domačega igrišča.

Krka je večino tekme odigrala z osmimi igralci, vseeno pa je zasluženo in prepričljivo premagala zasedbo Luke Bassina, ki je doživela sedmi poraz na zadnjih devetih tekmah lige Nova KBM.

V drugi četrtini so izbranci Gašperja Okorna obrnili zaostanek nekaj košev v vodstvo 46:38, v tretjem delu igre pa so dokončno strli odpor gostov. Z delnim izidom 20:4 so prišli do prednosti 66:42, ki so jo v zadnjih desetih minutah zlahka zadržali.

Šest igralcev Krke je imelo dvomestno število točk - največ jih je dosegel Miha Cerkvenik (20 točk, met iz igre 8:9, 6 skokov, 5 podaj, indeks 29), drugi najvišji statistični indeks (20) pa sta si delila Robert Jurković z 18 točkami (trojke 3:4) in Miha Škedelj za 11 točk in 12 skokov.

Pri gostih je bil v napadu razpoložen le Curtis White s 24 točkami (met iz igre 10:18).