Luka Barišić
Košarkarji Ilirije so v 27. krogu lige Nova KBM premagali LTH Castings z 81:69.

Ilirija - LTH Castings 81:69
(19:19, 49:31, 66:54)
* Hala Tivoli, gledalcev 60, sodniki: Krajnc (Domžale), Lapanović (Novo mesto), Smrekar (Nova Gorica).
* Ilirija: Arslanagić 12 (2:4), Padjen 11, Macura 13 (3:4), Barišić 14 (8:8), Klobučar 4 (2:2), Šćekić 3, Mikuš 12 (1:1), Kureš 12 (1:1).
* LTH Castings: Robinson 5, Frelih 7, Kerić 6, Bilić 9 (2:4), Rojc 9 (2:2), Lampret 3 (3:3), Jugovic 3 (1:2), Ristić 12 (0:2), Filipič 3, Rudović 10 (2:2), White 2.
* Prosti meti: Ilirija 17:20, LTH Castings 10:15.
* Met za tri točke: Ilirija 6:21 (Kureš 3, Mikuš, Šćekić, Padjen), LTH Castings 9:29 (Kerić 2, Rudović 2, Robinson, Frelih, Bilić, Rojc, Filipič).
* Osebne napake: Ilirija 19, LTH Castings 23.
* Pet osebnih: Ristić (34.).

Obračun zadnjega kroga rednega dela za Ilirijo ni pomenil veliko, saj je imela ta že pred tem zagotovljeno tretje mesto ter bo v četrtfinalu igrala proti četrtouvrščeni ekipi prvega dela DP. Kljub temu je proti LTH Castingsu, ki bo tudi igral v četrtfinalu, odigrala zbrano ter dosegla zmago, potem ko je v drugi četrtini pobegnila na varno razdaljo.

Po izenačeni prvi četrtini so gostitelji ob razpadu igre gostov na začetku druge pobegnili za osem točk ter nato prednost še oplemenitili, prišli so tudi na +14. Luka Kureš je s trojko pol minute pred polčasom poskrbel že za 49:31 ter tako Iliriji, pri kateri je bil v prvem polčasu najboljši Sergej Macura s 13 točkami in sedmimi skoki, priigral lep kapital pred nadaljevanjem.

Domači so prednost nato povišali na 20 točk, a so tekmecem nato dopustili približanje na deset točk, nakar je Stipe Modrić vzel minuto odmora. Ta je ustavila nalet gostov, ki so pred zadnjimi desetimi minutami zaostajali za 12 točk. V zadnji četrtini je Ilirija tekmece držala na varni razdalji in tekmo pripeljala do zanjo srečnega konca.

Pri domačih je bil s 14 točkami najboljši strelec Luka Barišić, dodal je še osem skokov, Macura je 13 točkam dodal deset skokov. Stefan Ristić je pri gostih prispeval 12 točk.

Obe ekipi v začetku maja čakajo prvi četrtfinalni obračuni.