oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 06.04.2024 15:02:50

Helios boljši od Ilirije

Košarkarji Kansai Heliosa so v 24. krogu lige Nova KBM premagali Ilirijo s 95:84 (27:25, 46:44, 69:56).

Kansai Helios - Ilirija 95:84 (27:25, 46:44, 69:56)

* Dvorana Domžale, gledalcev 150, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Škrbec (Kranj), Rebeušek (Celje).
* Kansai Helios: Djitte 10 (2:2), Blomgren 13 (2:2), Bernard 13, Mirtič 15, Nemanič 8, Copot 19 (2:2), Mahkovic 8 (2:4), Sirc 2, Daneu 7.
* Ilirija: Ščekič 9 (2:2), Arslanagić 10, Ferme 21, Strnad 3, Orel 5 (1:3), Macura 10, Mikuš 7, Kureš 4, Barišić 9 (2:2), Klobučar 6 (2:2).
* Prosti meti: Kansai Helios 8:10, Ilirija 7:9.
* Met za tri točke: Kansai Helios 11:32 (Copot 3, Blomgren 3, Nemanič 2, Daneu, Mirtič, Bernard), Ilirija 9:25 (Ferme 5, Ščekić, Strnad, Mikuš, Barišić).
* Osebne napake: Kansai Helios 17, Ilirija 16.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Kansai Heliosa nadaljujejo lov na Krko oziroma prvo mesto v rednem delu lige Nova KBM. V derbiju 24. kroga so pred domačimi gledalci razorožili Ilirijo, ki je doživela četrti poraz na zadnjih petih tekmah.

Ljubljančani z izkupičkom 14-10 ostajajo na tretjem mestu, Domžalčani pa tri kroge pred koncem rednega dela z 19-5 še naprej za zmago zaostajajo za Krko, s katero se bodo v Novem mestu srečali še v zadnjem krogu konec aprila.

Kansai Helios je do tretje zmage v tej sezoni proti Iliriji prišel v drugem polčasu. Tretjo četrtino je dobil s 23:12 in na začetku zadnjega dela igre povedel z 78:56.

Gostitelji so znova stavili na ekipno igro in enakomerno razdelili dosežene točke. Največ sta jih zabeležila Jan Copot (19 točk, 10 skokov) in Tibor Mirtič (15 točk, 6 skokov), po 13 pa sta jih dodala Perttu Blomgren (trojke 3:5) in Malcolm Bernard (7 podaj). Pri gostih je izstopal Tadej Ferme z 21 točkami in metom za tri točke 5:6.

Kansai Helios bo v naslednjem krogu 12. aprila gostoval v Škofji Loki, Ilirija pa bo 16. aprila gostila Šentjur.

Značke: košarka, dp