oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 27.11.2023 21:30:50

Drama v Šenčurju pripadla ...

Košarkarji Hopsov Polzele so v tekmi 9. kroga košarkarske lige Nova KBM premagali GGD Šenčur po podaljšku s 95:94 (19:25, 42:40, 62:69, 88:88).

GGD Šenčur - Hopsi Polzela 94:95 (25:19, 40:42, 69:62, 88:88)

* ŠD Šenčur, gledalcev 100, sodniki: Špendl (Limbuš), Oprčkal (Vojnik), Milanović (Kranj).
* GGD Šenčur: Novak 18 (1:1), Ožegovič 11 (4:5), Kmetič 12, Murić 25 (6:9), Martinčič 10, Dragović 10 (2:5), Petrovič 4, Rudović 4.
* Hopsi Polzela: Skipper Brown 10 (1:2), Đukanović 4 (1:2), Glavan 11 (2:2), Robb 11, Grušovnik 34 (10:11), Goltnik 8 (2:2), Vasilić 11, Petrovič 6.
* Prosti meti: GGD Šenčur 13:20, Hopsi Polzela 16:19.
* Met za tri točke: GGD Šenčur 11:27 (Novak 3, Kmetič 2, Martinčič 2, Dragović 2, Ožegovič 2, Murić), Hopsi Polzela 11:20 (Glavan 3, Robb 3, Goltnik 2, Skipper Browm, Đukanović, Vasilić).
* Osebne napake: GGD Šenčur 25, Hopsi Polzela 22.
* Pet osebnih: /

Zadnji obračun 9. kroga državnega prvenstva je postregel z razburljivim dvobojem, ki je bil odločen šele v podaljšku. Sprva so imeli prednosti domači, ob koncu pa so gostje zapravili prednost sedmih točk, tako da je domača zasedba izsilila podaljšek. V tem pa so bili vendarle na koncu boljši gostje ter dobili tisto, kar so izpustili v rednem delu.

Po prvi četrtini so košarkarji Šenčurja vodili, prednost je znašala tudi že deset točk (25:15). A nadaljevanje je bilo precej bolj izenačeno, gostje so do polčasa nasprotnike ujeli, po tretji pa so bili še vedno nekoliko v prednosti domači.

V četrti četrtini so imeli gostje vse v svojih rokah. Na krilih razpoloženega Matica Grušovnika, ki je tekmo končal pri 34 točkah, so vodili z 88:81 minuto in 20 sekund pred koncem. A to ni bilo dovolj, domači so z delnim izidom 7:0 prišli do izenačenja, po izgubljeni žogi Hopsov 15 sekund pred koncem pa so imeli celo zadnji napad za zmago, a je šla tekma v podaljšek.

Tudi ta je bil v slogu celotne tekme tesen, domači so vodstvo gostov znižali na 94:95 in imeli po sodniškem ogledu posnetka in izgubljeni žogi tekmecev zadnji napad. Toda meta Primoža Kmetiča in Dina Murića sta zgrešila cilj, tako da je šla zmaga na Polzelo.

Pri gostih je ob Grušovniku z dvojnim dvojčkom (10 točk, 17 skokov) izstopal še Jordan Skipper Brown, pri poražencih sta se najbolj izkazala Murić (25 točk) in Jan Novak (18).

Naslednjo tekmo bo GGD Šenčur igral 1. decembra proti Triglavu, Hopsi pa 4. decembra proti Domžalčanom.

Značke: košarka, dp