Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 06.11.2023 20:37:11

Domžalčani prvič izgubili, Kralj kraljevsko

Luka Vovk
Košarkarji Kansaija Heliosa so v 6. krogu lige Nova KBM izgubili proti Rogaški s 74:80 (16:17, 34:38, 59:56).

* Športna dvorana, gledalcev 300, sodniki: Španić (Postojna), Pipan (Ljubljana) in Milanović (Kranj).
* Kansai Helios: Mirtič 7 (1:3), Nemanič 1 (1:2), Barič 13 (3:4), Glišić 9 (1:2), Mahkovic 17 (6:8), Blomgren 8 (3:4), Zemljič 3, West 13, Daneu 3 (3:6).
* Rogaška: Močnik 5, Božak 5, Session 19 (0:1), Kralj 19 (5:6), Sikiraš 17 (2:4), Jugovac 4 (1:4), Čebular 8 (0:1), Kotnik 3 (1:2).
* Prosti meti: Kansai Helios 18:29, Rogaška 9:18.
* Met za tri točke: Kansai Helios 10:27 (West 3, Mahkovic 3, Barič 2, Blomgren, Zemljič), Rogaška 9:30 (Čebular 2, Kralj 2, Močnik, Božak, Session, Sikiraš, Jugovac).
* Osebne napake: Kansai Helios 22, Rogaška 23.
* Pet osebnih: Nemanič (39.), Mahkovic (40.).

Domžalski košarkarji so doživeli prvi poraz v domači ligi, tako da je stoodstotna le še vodilna Krka. Domžalčani so gostili Slatinčane, ki so pred tem imeli dve zmagi in tri poraze, tokrat pa so se slednji v izenačeni predstavi pokazali za pretrdega tekmeca. V veliki meri je k temu botrovalo tudi premalo ideje v ekipi Heliosa in preveč, 18, izgubljenih žog.

Slatinčani so bolje začeli tekmo, vodili tudi s 13:5 in 17:10, vendar so jih Domžalčani v zadnji minuti uvodne četrtine praktično ujeli. V drugih desetih minutah je bila igra bolj ali manj izenačena, tako da sta bili pred drugim polčasom le štiri točke narazen.

Tega ni spremenilo niti naslednjih deset minut s to razliko, da so gostitelji vodili za tri točke pred zadnjo četrtino. Tudi v njej pa sta bili ekipi skupaj vse do zadnjih minut.

So pa Slatinčani manj kot minuto in pol pred koncem povedli za šest točk, 36 sekund pred koncem so domači prepolovili zaostanek po trojki, a nato zaporedoma izgubili še dve žogi v napadu, nato zgrešili še v enem napadu, David Kralj pa je s prostima metoma nato dokončno zapečatil njihovo usodo ter pripomogel k drugi zaporedni zmagi Rogaške.

K tej so največji delež prispevali prav Kralj z 19 točkami, Jordan Alexader Session z 19 točkami in 12 skoki ter Njegoš Sikiraš s 17 točkami in 11 skoki. Pri domačih je 17 točk dosegel Blaž Mahkovic.

Helios bo v 7. krogu čez štiri dni gostoval pri Šenčurju, Rogaška pa bo dan prej gostila Krko.

Izidi, 6. krog:
- petek, 3. november:
ECE Triglav Kranj - Ilirija      82:83 (18:28, 33:46, 54:65, 74:74)

- sobota, 4. november:
Šentjur - GGD Šenčur             71:82 (15:18, 39:40, 54:65)
Hopsi Polzela - LTG Castings     82:88 (28:24, 56:48, 67:71)

- nedelja, 5. november:
Krka - Terme Olimia              93:92 (22:30, 40:51, 67:72)

- ponedeljek, 6. november:
Kansai Helios - Rogaška          74:80 (16:17, 34:38, 59:56)

10. Hopsi Polzela           6   0   6   470:542   6

Opomba: Tekma med Ilirijo in Rogaško je bila zaradi kršenja pravil registracije igralcev Rogaške registrirana z 20:0 v korist Ilirije.

Značke: košarka, dp, rogaška