Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 01.06.2023 22:09:25

Cedevita Olimpija v finišu le strla žilave Sunse

Košarkarji Cedevite Olimpije so dobili prvo tekmo v finalu lige Nova KBM proti Helios Suns. V Domžalah so zmagali z 88:84 (28:24, 47:44, 64:65). Druga tekma v seriji na tri zmage bo v soboto ob 20. uri v Stožicah.

* Dvorana Domžale, gledalcev 1500, sodniki: Pukl (Maribor), Krejić (Kranj), Pipan (Cerklje na Gorenjskem).
* Helios Suns: Luke 11 (2:2), Ferme 4 (2:2), Mirtič 14, Buljević 17 (1:2), Oman 2, Tunstall 5 (1:2), Bačvič 18 (1:1), Mahkovic 13 (2:2).
* Cedevita Olimpija: Rebec 4, Ferrell 17 (6:6), Radović 3, Jeremić 8 (3:4), Alibegović 10, Murić 8, Matković 7 (1:1), Omić 16 (2:4), Dragić 15 (4:4).
* Prosti meti: Helios Suns 9:11, Cedevita Olimpija 16:19.
* Met za tri točke: Helios Suns 11:33 (Buljević 4, Luke 3, Mahkovic 3, Bačvič), Cedevita Olimpija 6:22 (Dragić 3, Ferrell, Jeremić, Radović).
* Osebne napake: Helios Suns 17, Cedevita Olimpija 15.
* Pet osebnih: /.

Ljubljančani se potegujejo za jubilejni dvajseti naslov državnega prvaka in tretjega v nizu, ki jim bi hkrati prinesel trojno krono na domačih parketih po zmagah v superpokalu in pokalu Spar. Domžalčani, ki šestič igrajo v finalu državnega prvenstva, pa so bili doslej dvakrat prvaki.

Tretja tekma finala je na sporedu 5. junija v Domžalah, morebitni četrta in peta pa še nimata datuma, saj Cedevito Olimpijo naslednji torek, 6. junija, čaka odločilna tretja polfinalna tekma lige Aba s Partizanom.

Ljubljančani so 48 ur po izenačenju serije z Beograjčani na prvi tekmi v Domžalah z mukami upravičili vlogo favorita v finalu. Čeprav so vodili večji del tekme, si več kot šest točk prednosti niso nikoli priigrali, največji delni izid pa je bil 9:0 in je odločil zmagovalca.

Slabih pet minut pred koncem tekme so gostitelji vodili 77:73, minuto in 45 sekund do zaključka pa je imela Cedevita Olimpija pet točk prednosti (82:77), ki jih je v končnici uspešno ubranila.

Prvi strelec in podajalec pri zmagovalcih je bil Yogi Ferrell s 17 točkami in 6 podajami. Največ skokov in najboljši statistični indeks je imel Alen Omić (16 točk, 11 skokov, indeks 23), največ trojk pa je zadel Zoran Dragić (3:6, 15 točk).

Pri domačih je s statističnim indeksom 24 izstopal Tibor Mirtič (14 točk, 10 skokov, 4 podaje), največ točk pa sta dosegla Niko Bačvič (18 točk) in Lovro Buljević (17 točk, trojke 4:5).