Kanyne West, Harry in P Odkrito.si

Harry v pedofilski mreži P. Diddyja??!!

0 19.05.2023 22:01:09

Zmaji brez težav na Gorenjskem

Košarkarji Cedevite Olimpije so v prvi polfinalni tekmi lige Nova KBM premagali GGD Šenčur z 72:64 (16:16, 42:33, 61:50). Druga, morda že odločilna tekma bo v nedeljo v Ljubljani.

GGD Šenčur - Cedevita Olimpija 64:72
(16:16, 33:42, 50:61)
* Dvorana Šenčur, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Pipan (Cerklje na Gorenjskem), Palčič (Postojna).
* Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegovič 3 (1:1), Rojc 7 (2:2), D. Murić 13 (1:1), Rudovič 4, Ahmedović 11 (1:1), Martinčič 5 (2:2), Hrštić 3, Malovčič 7 (1:2), Walford 4, Barič 7.
* Cedevita Olimpija: Ferrell 9, Jeremić 12 (3:4), E. Murić 2, Omić 6, Dragić 12 (3:6), Rebec 12 (3:3), Radovič 2, Alibegović 11 (2:2), Matković 6 (2:2).
* Prosti meti: GGD Šenčur 8:9, Cedevita Olimpija 13:17.
* Met za tri točke: GGD Šenčur 4:23 (Rojc, Martinčič, Hrštić, Barič), Cedevita Olimpija 9:30 (Jeremić 3, Rebec 3, Ferrell, Dragić, Alibegović).
* Osebne napake: GGD Šenčur 20, Cedevita Olimpija 18.
* Pet osebnih: /

Ljubljanski košarkarji so pričakovano in brez večjih težav prišli do prve zmage v polfinalu domačega prvenstva. Cedevita Olimpija, ki na drugem odprtem tekmovanju, ligi Aba, še čaka na polfinalnega tekmeca, ni dovolila presenečenja in lahko že čez dva dni potrdi uvrstitev v finale.

V paru med tema ekipama bo namreč druga tekma na sporedu že v nedeljo v dvorani Tivoli. Morebitna tretja pa v sredo, 23. maja. V drugem paru sta Krka in Helios Suns, ki bosta prvi dvoboj v Novem mestu igrala v soboto, drugega v Domžalah 23. maja, morebitna tretja tekma je načrtovana za 27. maj.

Za današnje gostitelje je bila že uvrstitev v polfinale izjemen dosežek, saj so tako daleč v DP prišli prvič. Košarkarji Cedevite Olimpije so se domačemu tekmovanju pridružili v četrtfinalu, v tej sezoni pa lovijo tretji zaporedni naslov državnega prvaka. Šenčur si je polfinale zagotovil z zmago v četrtfinalu proti Iliriji, Ljubljančani pa so po dveh tekmah ugnali Šentjur.

V prvi četrtini so Gorenjci še držali korak z ljubljansko zasedbo - ta je pred odločilnimi tekmami do konca sezone zaradi poškodbe gležnja na tekmi z FMP izgubila Josha Adamsa -, pozneje pa so gostje stopili na plin.

Drugi del so gostje dobili za devet točk, zadnjič so bili košarkarji Šenčurja blizu pri 42:44 v 23. minuti, a so še pred koncem te četrtine Ljubljančani povedli za več kot deset točk.

V zadnjem delu pa so le še poskrbeli, da se tekmeci niso preveč približali, v zadnjih minutah so spustili ritem in domačim dovolili, da so za tri točke dobili zadnjo četrtino ter kozmetično popravili izid.

Pri Šenčurju je Dino Murić končal pri 13 točkah, do dvojnega dvojčka sta mu zmanjkala dva skoka. Dve točki manj je dodal Emir Ahmedović. Pri ljubljanski zasedbi pa so imeli tri strelce s po 12 točkami (Marko Jeremić, Zoran Dragić in Matic Rebec), Alen Omić pa je šestim točkam dodal 12 skokov.