Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 08.10.2022 22:44:09

Po dveh krogih brez zmage le še Domžale in VBO Maribor

Z zmagami Konjic in Tosama Ledite v gosteh ter Akson Ilirije na domačem parketu se je končal drugi krog državnega prvenstva za košarkarice. Že v petek je Cinkarna Celje v derbiju kroga po podaljšku premagala Triglav.

Tosama Ledita iz Domžal je v Ljubljani premagala Derby Ježico s 75:72. Za rezultat tekme so bile odločilne zadnje tri minute, v katerih so gostje naredile delni izid 11:0. Ela Mićunović je sicer imela met za podaljšek, a na žalost Ježičank žoga ni zadela cilja.

Tosama Ledita je tekmo dobila na osnovi boljšega meta za tri točke (40%-16%), več skokov (34-27) in podaj (19-12).

Najbolj razpoložena igralka Derby Ježice je bila Hana Ivanuša, ki je dosegla 24 točk. Za Tosama Ledito sta največ točk dosegli Urša Žibert (8 skokov, 6 podaj), ki je dosegla 19 točk, in nova okrepitev Domžalčank, Sara Meden, ki je dosegla 18 točk.

Prvi nastop Akson Ilirije v novi sezoni je pomenil tudi prvo zmago ljubljanske ekipe pod vodstvom Ernesta Novaka. Mariborčanke so sledile le uvodnih pet minut, nato pa so domačinke naredile serijo 19:0 in pobegnile na neulovljivo razliko.

Mariborčanke so pestile izgubljene žoge (27), samo zaradi tega segmenta so ilirijanke dosegle devet točk več od Štajerk. Obenem so Ljubljančanke dosegle tri trojke več in imele šest napadov več, zato je ob sicer dokaj izenačenem metu in skoku obeh ekip zmaga zasluženo pripadla Akson Iliriji (67:52).

Hana Sambolić je dosegla 16 točk, sledila ji je Alina Žitek s 14. Pri VBO Mariboru je Merisa Dautović dosegla dvojni dvojček (13 točk, 11 skokov).

V Domžalah sta se srečali ekipi, ki sta prva nastopa v novi sezoni izgubili, zato je bilo pričakovati, da se bosta obe zasedbi močno potrudili, da prebijeta led in osvojita prvo zmago v sezoni.

V tretji četrtini so Domžalčanke strnile vrste in preobrnile rezultat v svojo korist, saj so v prvih sedmih minutah naredile delni rezultat 15:3. Vendar pa so v zadnjem delu Konjičanke prevzele besedo, dosegle kar 25 točk ter na koncu zasluženo zmagale.

Domžalčanke so za tri točke metale slabo, saj so iz 23 poizkusov zadele le enkrat, tudi to je bil eden od razlogov za njihov poraz. Na drugi strani so bile Konjičanke boljše v skoku (52-43).

Za domačo ekipo je Eliza Pintar dosegla 15 točk. Pri gostujoči ekipi so bile strelke razporejene dokaj enako, največ točk je dosegla Maruša Podgrajšek, in sicer 13. Za gostje je Eva Brdnik (8 točk) zbrala kar 16 skokov.