Sum konflikta interesov na ministrstvu: nov zakon ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 01.10.2022 21:27:24

Sedem točk prednosti manj kot dve minuto do konca premalo

Košarkarji Ilirije so v 1. krogu lige Nova KBM v gosteh premagali škofjeloški LTH Castings s 84:80 (19:21, 42:38, 62:62).

LTH Castings - Ilirija 80:84 (21:19, 38:42, 62:62)
* Dvorana Poden, gledalcev 250, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Smrekar (Nova Gorica), Smolej (Novo mesto).
* LTH Castings: Čibej 19 (5:7), Jugović 4, Ristić 14 (0:1), Milašinović 7, Bilić 22 (2:3), Vršnik 2, Rodič 6, Hood 6.
* Ilirija: Kruzynski 2, Novak 12 (1:2), Pajić 11, Padjen 6, Daneu 13 (3:5), Vončina 16 (4:5), Klobučar 14 (5:8), Kureš 10.
* Prosti meti: LTH Castings 7:11, Ilirija 13:20.
* Met za tri točke: LTH Castings 7:25 (Čibej, Bilić, Rodič po 2, Milašinović), Ilirija 7:23 (Vončina, Padjen po 2, Novak, Pajić, Klobučar).
* Osebne napake: LTH Castings 21, Ilirija 19.
* Pet osebnih: Ristić (40.).

Košarkarji Ilirije so uspešno začeli novo sezono lige Nova KBM. V Škofji Loki so v izenačenem in negotovem obračunu na koncu vendarle zmagali, čeprav jim je še dve minuti pred koncem slabo kazalo. Zaostajali so za sedem točk, a se do konca vrnili v tekmo, z uspešnim izvajanjem prostih metov pa prišli do prve zmage v sezoni.

Tekma je bila ves čas izenačena, do končnice si nobena izmed ekip ni priborila več kot šest točk prednosti, nato pa so domači po izidu 71:71 dosegli sedem zaporednih točk ter minuto in 50 sekund pred koncem je bilo videti, da se bodo veselili. Toda Ljubljančani so znali odgovoriti, že slabo minuto pozneje je Jan Novak izenačil, še malo pozneje pa jih Luka Vončina popeljal v vodstvo, ki ga do konca niso zapravili. Zmago je dve sekundi pred koncem z uspešno izvedenima prostima metoma potrdil Jaka Klobučar.

V naslednjem krogu bo Ilirija gostovala pri Krki, LTH Castings pa v Šenčurju.

Krka - Rogaška 105:67 (27:8, 54:24, 81:45)
* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 200, sodniki: Mohorič (Velenje), Rener (Koper), Savić (Ljubljana).
* Krka: Stergar 19 (5:7), Cerkvenik 11 (1:2), Stipčević 20 (2:2), Vucić 13 (1:1), Spasojević 8, Jurkovič 7, Špan 19, Škedelj 8 (2:2).
* Rogaška: Jean-Baptiste 9 (1:1), Tabak 8, Sivka 3 (1:2), Kraljević 2, Miličević 12 (4:6), Riley 16 (2:2), Durnik 13 (3:4), Močnik 2, Kavkler 2.
* Prosti meti: Krka 11:14, Rogaška 11:15.
* Met za tri točke: Krka 14:21 (Stipčević 4, Špan 3, Stergar 2, Cerkvenik 2, Spasojević 2, Jurkovič), Rogaška 6:24 (Jean-Baptiste 2, Miličević 2, Riley 2).
* Osebne napake: Krka 16, Rogaška 20.
* Pet osebnih: /.

Novomeščani so uvod v novo sezono domače lige opravili z lahkoto. Že v prvem polčasu obračuna z Rogaško so pokazali, da so precej kakovostnejši od tekmeca in prišli do praktično neulovljive razlike. To so v uvodu drugega polčasa še povečali in brez vsakršnih težav vpisali prvi točki v sezoni.

Da bo tekma šla na Krkine tirnice, je bilo jasno kmalu, saj je že prvo četrtino dobila za 19 točk. V drugih desetih minutah je Krka to le še nadgradila in povedla tudi za 33 točk, na polčas pa odšla s tremi točkami manj prednosti. Krka je prevladovala v vseh elementih igre, iz igre med drugim metala 61-odstotno, medtem ko so Slatinčani zadeli le 28 odstotkov metov.

V tretji četrtini je razlika narasla že na 43 točk, tako da je bilo nadaljevanje zgolj formalnost. Omeniti pa velja nenavaden koš Davida Jean-Baptista, ko je ob zvoku sirene ob koncu tretje četrtine zadel trojko skoraj čez celo igrišče.

Pri domačih je Rok Stipčević dosegel 20 točk, po eno manj sta prispevala Leon Stergar (10 skokov) in Jan Špan. Pri gostih je bil s 16 točkami najboljši Cody Riley.

Krka bo v 2. krogu 8. oktobra gostila Ilirijo, Rogaška pa Šentjur.

Šentjur - Zlatorog Laško 79:62 (20:11, 38:30, 56:40)
* Športna dvorana Hruševec, gledalcev 250, sodniki: Španič (Postojna), Pipan (Cerklje na Gorenjskem), Rebeušek (Celje).
* Šentjur: Craig 11 (4:6), Dunn-Martin 17 (1:1), Tomažič 10 (2:2), Nemanič 18 (2:2), Držić 5, Zupan 8 (2:4), Livadić 10 (2:4).
* Zlatorog Laško: Pajk 5 (1:1), Požin 5 (2:2), Maček 8 (4:4), Markovič 13 (2:3), Copot 9 (1:3), Miljković 6, Hadžiselimović 3, Pirš 4, Tratar 8, Urbanija 1 (1:2).
* Prosti meti: Šentjur 12:17, Zlatorog Laško 11:15.
* Met za tri točke: Šentjur 11:29 (Nemanič 4, Dunn-Martin, Tomažič, Zupan po 2, Držić), Zlatorog Laško 5:26 (Copot 2, Požin, Markovič, Hadžiselimović).
* Osebne napake: Šentjur 20, Zlatorog Laško 20.
* Pet osebnih: Livadić (36.).

Šentjur je pred domačimi navijači prišel do zmage, tekmo proti Zlatorogu je imel ves čas pod nadzorom. Že v prvi četrtini si je priboril prednost in jo zanesljivo držal do konca tekme. In ne samo držal, prednost je v tretji četrtini še povečal, po njej je bilo jasno, da bosta točki ostali doma.

Domači so tekmo dobro odprli, po izidu 4:4 so dosegli 11 zaporednih točk, za to sta najbolj zaslužna Tavian Dunn-Martin in Nemanič, ki sta takoj napovedala, da bosta najučinkovitejša igralca v svoji ekipi. Že na začetku druge četrtine je prednost domačih znašala 15 točk, nato so sicer malo popustili, dovolili, da se je tekmec približal na šest točk, toda v tretji četrtini hitro postavili na svoje mesto, tako da v zadnjem delu ni bilo nevarnosti, da bi jih gosti, ki so imeli zelo slab met, lahko ujeli.

V naslednjem krogu bo Šentjur gostoval pri Rogaški, Zlatorog pa pri Hopsih Polzela.