49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

Poslanec Svobode se je zmotil, zato je bil sprejet...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 25.05.2022 22:29:27

Po izpadu v polfinalu lige ABA je Olimpija v prvi tekmi finala slovenskega prvenstva ...

ALESFEVZER.COM
Košarkarji Cedevite Olimpije so dobili prvo tekmo finala lige Nova KBM. V Domžalah so premagali Helios Suns z 81:66 (13:18, 33:35, 55:51).

Košarkarji Cedevite Olimpije so dobili prvo tekmo finala lige Nova KBM. V Domžalah so premagali Helios Suns z 81:66.

Druga tekma finala, ki se igra na tri zmage, bo v soboto ob 17.30 v Stožicah. Tretja sledi naslednjo sredo znova v Domžalah.

Cedevita Olimpije se poteguje za devetnajsti naslov državnega prvaka, drugega zapored, Helios Suns pa za tretjega v zgodovini kluba.

Ljubljančani so že na prvi tekmi pokazali, da so nesporni favoriti za naslov in da bi radi finalno serijo končali na najhitrejši možni način. V dosedanjih devetindvajsetih finalih DP se je niz s 3:0 končal le enajstkrat, nazadnje prav lani, ko je bila Cedevita Olimpija boljša od Krke.

Glede na razliko v kakovosti, današnjo prikazano predstavo in dejstvo, da imajo Domžalčani težave s poškodbami v igralskem kadru, ima Cedevita Olimpija odprto pot do trojne krone v tej sezoni. Septembra je bila najboljša v slovenskem superpokalu, februarja pa je v finalu prav proti Helios Suns osvojila pokal Spar.

Cedevita Olimpija je vprašanje zmagovalca rešila v uvodnih minutah zadnje četrtine. Z delnim izidom 14:3 je prišla do prednosti 69:54, ki jo je do konca srečanja zlahka zadržala.

Pri domačih sta izstopala Carlbe Lee Ervin z 21 točkami in Leon Šantelj s petnajstimi, pri gostih pa sta največ košev dosegla Yogi Ferrell (19) in Jacob Pullen (16), najvišji statistični indeks pa je imel Alen Omić z devetimi točkami in 16 skoki (26).

Helios Suns - Cedevita Olimpija 66:81 (18:13, 35:33, 51:55)
* Dvorana Domžale, gledalcev 600, sodniki: Vučković, Krajnc (oba Maribor), Zupančič (Ljubljana).
* Helios Suns: Bratec 6, Ferme 7, Pašajlić 8 (2:3), Mirtič 2 (0:2), Ervin 21 (10:16), Oman 5 (1:2), Prepelič 2 (2:2), Šantelj 15 (1:2).
* Cedevita Olimpija: Pullen 16 (2:2), Ferrell 19 (5:7), Murić 6, Auguste 5 (1:2), Blažič 12 (2:3), Omić 9, Dragić 14 (1:3).
* Prosti meti: Helios Suns 16:27, Cedevita Olimpija 11:17.
* Met za tri točke: Helios Suns 6:33 (Ervin 3, Pašajlić 2, Ferme), Cedevita Olimpija 10:26 (Pullen 4, Dragić 3, Blažič 2, Omić).
* Osebne napake: Helios Suns 22, Cedevita Olimpija 24.
* Pet osebnih: Auguste (33.), Mahkovic (35.).