poroka rudi marjetka Njena.si

Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

0 06.04.2022 22:21:49

Krka spet položila orožje pred košarkarji Šenčurja

Košarkarji Ggd Šenčurja so v 6. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Krko s 77:74 (21:14, 44:32, 61:56).

* Dvorana Šenčur, gledalcev 100, sodniki: Vučković (Maribor), Mohorič (Velenje), Gostiša (Log pri Brezovici).
* Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegovič 4, Rojc 6 (4:4), Murić 23 (6:7), R. Rizvić 12 (1:1), Malovčič 2, Tešić 7, Rebec 14 (3:3), Ahmedović 9 (1:2).
* Krka: Stergar 12 (5:6), Stipčević 6 (4:4), Stipaničev 5 (2:2), Škedelj 7 (2:2), L. Lapornik 15 (3:3), M. Lapornik 16 (6:6), Macura 13 (6:8).
* Prosti meti: Ggd Šenčur 15:17, Krka 28:31.
* Met za tri točke: Ggd Šenčur 4:17 (Murić, R. Rizvić, Tešić, Rebec), Krka 8:24 (M. Lapornik 2, L. Lapornik 2, Stipaničev, Škedelj, Macura, Stipčević).
* Osebne napake: Ggd Šenčur 25, Krka 21.
* Pet osebnih: Ahmedović (34.).

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčurja so še drugič v skupini za prvaka premagali Krko. Tako so prekinili serijo treh porazov in s tretjo zmago v šestih nastopih poskrbeli za izjemno izenačenost lige Nova KBM. Štiri tekme pred četrtfinalom ima vodilni Helios Suns izkupiček zmag in porazov 4-2, Krka, Nutrispoint Ilirija in Ggd Šenčur 3-3, Terme Olimia 2-4, Cedevita Olimpija pa ob dveh tekmah manj 2-2.

Podatki, da je Krka vodila le s 3:0, že pred polčasom zaostajala 30:44, na koncu pa bila brez možnosti za preobrat, zgovorno pričajo o zasluženi zmagi domačih. Novomeščani so sredi tretjega dela igre resda izenačili na 46:46 in bili do zadnjega dela tik za tekmecem, toda uvod v zadnjih deset minut je bil spet v znamenju Gorenjcev, ki so v 35. minuti povedli z 71:58 in tekmo mirno pripeljali do konca.

S statističnim indeksom 30 je pri Ggd Šenčurju izstopal Dino Murić (23 točk, 11 skokov, met iz igre 8:15), učinkovita sta bila tudi Jan Rebec (14 točk, 5 podaj, 4 skoke) ter Ramo Rizvić (12 točk 6 skokov), v vrstah Krke pa je največ točk dosegel Miha Lapornik (16).

Ggd Šenčur bo naslednjo tekmo igral 18. aprila doma proti Cedeviti Olimpiji, Krko pa naslednja preizkušnja čaka prav tako proti Cedeviti Olimpiji, in sicer 13. aprila zaostala tekma 5. kroga v Leonu Štuklju.

Helios Suns - Nutrispoint Ilirija 79:82 (21:21, 34:39, 52:61)
Košarkarji Nutrispointa Ilirije so v vnaprej odigrani tekmi 7. kroga lige Nova KBM za prvaka premagali Helios Suns z 82:79 (21:21, 39:34, 61:52).
* Dvorana Domžale, gledalcev 200, sodniki: Majkič (Hrastnik), Špendl (Maribor), Grbić (Ljubljana).
* Helios Suns: Ferme 6, Pašajlić 14 (1:1), Ervin 17 (5:5), Oman 3, Mahkovic 8 (3:8), Jois 6 (0:1), Prepelič 8 (2:2), Šantelj 17 (6:9).
* Nutrispoint Ilirija: Cerkvenik 12 (2:2), Milašinović 14 (3:3), Pajić 18 (3:3), Jurkovič 6 (0:1), Bačvič 10 (2:2), Ciani 8 (2:2), Kureš 3, Vončina 11 (3:4).
* Prosti meti: Helios Suns 17:26, Nutrispoint Ilirija 15:17.
* Met za tri točke: Helios Suns 8:27 (Pašajlić 3, Ferme 2, Oman, Mahkovic, Šantelj), Nutrispoint Ilirija 11:29 (Pajić 3, Bačvič 2, Vončina 2, Cerkvenik 2, Milašinović, Kureš).
* Osebne napake: Helios Suns 20, Nutrispoint Ilirija 22.
* Pet osebnih: Cerkvenik (36.).

Košarkarji Helios Suns so si privoščili nov spodrsljaj na domačem igrišču. V vnaprej odigrani tekmi 7. kroga - Domžalčane naslednji teden čakajo nastopi na zaključnem turnirju lige Aba 2 v Skopju - je Nutrispoint Ilirija slavila z 82:79.

Varovanci trenerja Dejana Jakare so, potem ko so bili pet mesecev nepremagani v domači dvorani, v desetih dneh doživeli dva poraza sredi Domžal, Ljubljančani na drugi strani pa so vpisali tretjo zaporedno zmago in ostajajo najprijetnejše presenečenje sezone.

Gostje, ki jih je s klopi vodil Stipe Modrić, so na začetku drugega polčasa vodili s 53:38, Helios Suns pa je po preobratu v 35. minuti povedel 70:64.

Šiškarji so po zaslugi Marka Pajića (18 točk, trojke 3:4), Dejana Milašinovića (14 točk, 6 podaj) in Nika Bačviča (10 točk) poskrbeli za napeto končnico (73:73), v kateri sta Milašinović in Saša Ciani (8 točk, 7 skokov) ohranila mirno kri s črte prostih metov, domači organizator igre Carlbe Ervin (17 točk, met iz igre 6:12) pa je v zadnjem napadu zgrešil poskus za podaljšek.

Helios Suns bo v rednem 6. krogu to soboto gostoval v Podčetrtku, na slovensko sceno pa se bo vrnil šele 25. aprila proti Cedeviti Olimpiji. Nutrispoint Ilirijo naslednja preizkušnja čaka 11. aprila v Tivoliju proti mestnemu tekmecu iz Stožic.