Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 16.03.2022 21:27:02

Hopsi Polzela - Rogaška 83:97 (22:16, 49:48, 61:75)

vszi
Košarkarji Rogaške so na tekmi tretjega kroga lige za obstanek v gosteh premagali Hopse Polzelo s 97:83 (16:22, 48:49, 75:61).

* Športna dvorana Polzela, gledalcev 70, sodniki: Majkič (Hrastnik), Savić (Ljubljana), Novak (Hruševje).
* Hopsi Polzela: Ramšak 3, Pešak 13, Besedić 16, Omladič 5, Glavan 8, Vranjkovič 5 (1:2), Bašić 3 (1:1), Vašl 27 (4:4), Tepič 3.
* Rogaška: Smith 20, Sivka 7 (2:3), Močnik 5, Vujačić 18 (6:6), Šikanič 4 (2:2), Zupan 3, Primorac 11, Armstrong 17 (2:2), Jackson 12 (2:3).
* Prosti meti: Hopsi Polzela 6:7, Rogaška 14:16.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 13:31 (Vašl 5, Pešak 3, Besedić 2, Ramšak, Omladič, Tepič), Rogaška 15:25 (Smith 6, Vujačić in Jackson po 2, Zupan, Primorac, Sivka, Močnik, Armstrong).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 18, Rogaška 16.
* Pet osebnih napak: /.

Košarkarji Rogaške so še drugič v sezoni zmagali na Polzeli (Hopsi so bili boljši v Rogaški Slatini) in opravičili prvo mesto v ligi za obstanek. Zmago so si zagotovili v tretji četrtini, ki so jo dobili s 15 točkami razlike, vse druge četrtine pa so bile izenačene.

Miha Vašl je bil najzaslužnejši, da je prva četrtina pripadla gostiteljem, z zadetim metom za tri točke jim je zagotovil šest točk prednosti, nekaj trenutkov pa so domači vodili za osem točk, dobri dve minuti pred koncem polčasa pa tudi za devet točk. Toda prednost so ekspresno zapravili, gostje so v končnici zadeli tri mete za tri točke in na odmor odšli le s točko zaostanka.

Drugi polčas so odprli s serijo 11:0, ko pa so si priigrali prednost 17 točk, pa je že bilo bolj ali manj jasno, da gostitelji do zmage ne morejo, kar so se zavedali tudi sami, saj kakšnega pritiska niso izvedli, tekmec je prednost zanesljivo držal do konca.

Gosti so zadeli 15 trojk, od tega Daishon Lenard šest, z 20 točkami je bil tudi najboljši strelec ekipe, Petar Vujačić je dosegel dve točk manj. Pri domačih se je s 27 točkami izkazal Vašl.

V naslednjem krogu bo Rogaška gostila Zlatorog Laško, Hopsi bodo gostovali v Kranju.