peter prevc Ekipa24.si

Največji hit! Pojavil se je posnetek enega od ...

0 16.03.2022 21:05:19

Helios Suns - Krka 82:64 (17:6, 42:24, 60:41)

Košarkarji Helios Suns so na vnaprej odigrani tekmi 4. kroga lige za prvaka v Domžalah premagali Krko z 82:64 (17:6, 42:24, 60:41).

* Športna dvorana Domžale, gledalcev 250, sodniki: Pukl (Maribor), Zupančič (Ljubljana) in Lapanovič (Novo mesto).
* Helios Suns: Bratec 10 (1:2), Ferme 5 (3:3), Pašajlić 2 (2:2), Ervin 6, Oman 3 (3:4), Mahkovic 27 (2:3), Jois 4 (0:4), Prepelič 11 (4:4), Šantelj 14 (2:2).
* Krka: Stergar 6 (2:4), Stipčević 5 (3:3), Stavrov 8 (4:5), Kosi 6 (2:2), Stipaničev 2, L. Lapornik 2, M. Lapornik 22 (1:2), Klobučar 13.
* Prosti meti: Helios Suns 17:24, Krka 12:16.
* Met za tri točke: Helios Suns 11:21 (Mahkovic 7, Bratec 3, Prepelič), Krka 8:26 (M. Lapornik 5, Klobučar 3).
* Osebne napake: Helios Suns 18, Krka 24.
* Pet osebnih: Šantelj (34.), Stipčević (34.).

Košarkarji Heliosa nadaljujejo odlične predstave v domači dvorani, v kateri so letos še neporaženi. Tokrat so povsem nadigrali Krko, ki niti v enem trenutku ni bila blizu zmagi. Domžalčani so s tem na tretji tekmi zabeležili tretjo zmago v ligi za prvaka, Krka pa drugi poraz.

Gostitelji so tekmo odprli z vodstvom 17:2, Blaž Mahkovic je že v uvodu pokazal, da je zelo razpoložen. Mahkovic in kolegi tudi v nadaljevanju niso popuščali, njihova najvišja prednost v prvem delu je znašala 21 točk.

V tretjini četrtini je ta že narasla na 28 (60:32), Dolenjci so jo ob koncu tretjega dela nekoliko znižali, a Aljaž Bratec po odmoru z dvema zadetima trojkama ni dovolil, da bi se Krka nevarneje približa.

Mahkovic je dosegel 27 točk, zadel je sedem metov za tri točke, zelo dobro predstavo je pokazal tudi Bine Prepelič, ki je 11 točkam dodal deset skokov. Pri Krki je Miha Lapornik dosegel 22 točk, pomoč je imel le v Jaki Klobučarju, ki je dosegel 13 točk.