Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Poroka na prvi pogled: Kdo plačuje račune?

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

0 15.02.2022 21:30:47

Košarkarjem Rogaške po srhljivki zadnja polfinalna vozovnica

aba
Po Krki, Helios Suns in Cedeviti Olimpiji so se v polfinale pokala Spar prebili še košarkarji Rogaške, ki so na današnji domači povratni četrtfinalni tekmi izgubili proti Nutrispoint Iliriji z 84:88 (28:26, 39:45, 59:68), a napredovali zavoljo zmage na prvi tekmi v Ljubljani s 76:70.

V Rogaški Slatini je bilo izjemno vroče in razburljivo, po pravi srhljivki pa si je napredovanje zagotovila domača zasedba. Ilirija je 35 sekund pred koncem - pri vodstvu s 85:81 - zahtevala minuto odmora in po zadetem metu za tri točke Luke Vončine povedla z 88:81.

Po domači minuti odmora je Domen Bratož pod prekrškom zadel met za dve točki in nato še dodatni prosti met, v zadnjem napadu pa Vončina ni zadel trojke za želeno zmago s sedmimi točkami prednosti.

Pri Rogaški je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Bratož z 20 točkami, izkazal pa se je tudi Ronald Eugene Jackson s 14 točkami in 15 skoki. Pri Iliriji je Vončina dosegel 25, Miha Cerkvenik pa 16 točk.

Po tekmi v Rogaški Slatini so znani vsi udeleženci zaključnega turnirja v dvorani na Kodeljevem. Polfinalni tekmi Helios Suns - Rogaška (17.30) in Cedevita Olimpija - Krka (20.30) bosta v četrtek, 17. februarja, finalna pa se bo dan kasneje pričela ob 20.30.

Značke: košarka, pokal, slovenija