Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 04.02.2022 21:26:44

Ilirija katastrofalno v zaključku, Domžale ostajajo neosvojljiva trdnjava

kzs.si
Laško in Domžale sta bila prizorišči dveh tekem predzadnjega kroga prvega dela tekmovanja v Ligi Nova KBM. V Laškem so se zmage razveselili gostje iz Rogaške Slatine, Domžalčani pa so ostali gospodarji domačega parketa, kjer v tekoči sezoni slovenskega prvenstva še niso izgubili.

Helios Suns - Nutrispoint Ilirija 56:53 (17:16, 35:29, 44:43)
Domžale – Dvorana Domžale, gledalcev 150, sodniki: Majkič (Hrastnik), Krajnc (Maribor), Mohorič (Velenje).
* Helios Suns: Bratec 4, Ferme 3, Pašajlić 7 (2:2), Ervin 7 (7:8), Mahkovic 6 (3:4), Jois 12 (2:4), Prepelič 5 (0:2), Šantelj 12 (2:2).
* Nutrispoint Ilirija: Cerkvenik 17 (1:3), Pelko 6 (0:1), Kraljević 8 (2:4), Milašinović 4, Bačvič 2, Ciani 12, Kureš 4.
* Prosti meti: Helios Suns 16:22, Nutrispoint Ilirija 3:8.
* Met za tri točke: Helios Suns 4:22 (Pašajlić, Mahkovic, Ferme, Prepelič), Nutrispoint Ilirija 4:23 (Cerkvenik 4).
* Osebne napake: Helios Suns 18, Nutrispoint Ilirija 20.
* Pet osebnih: Mahkovic (35.), Ervin (40.).

Po porazu v prejšnjem krogu proti Krki so se košarkarji Helios Suns hitro vrnili v zmagovalne tirnice. Štirinajsta zmaga v ligi Nova KBM jim krog pred koncem prvega dela zagotavlja vsaj drugo mesto, hkrati pa je lepa spodbuda pred turnirjem lige NLB Aba 2 prihodnji teden v Banjaluki.

Nutrispoint Ilirija je imela lepo priložnost za jubilejno deseto zmago, a je katastrofalno slabo odigrala zaključek tekme. V zadnjih šestih minutah sploh ni zadela koša.

V 34. minuti je Miha Cerkvenik (17 točk, trojke 4:10) zadel met za tri točke za vodstvo gostov s 53:48. Od tu dalje Ilirija ni več dosegla točke, domači pa so izkoristili njene napake in prišli do zmage.

Ekipi sta skupaj izgubili kar 45 žog (Helios 22, Ilirija 23), imeli komaj 35 odstotni met iz igre in zadeli vsega vsaka po štiri trojke. Ljubljančani so dobili skok z 41:36 (Saša Ciani 12 točk, 11 skokov), Domžalčani pa so imeli v naboru devetih igralcev dva, ki sta dosegla po 12 točk - Venkatesha Jois in Leon Šantelj.

Helios Suns bo v zadnjem krogu 22. februarja gostoval pri ECE Triglavu, Nutrispoint Ilirijo pa čakajo še tri preizkušnje, in sicer v gosteh pri Termah Olimia ter doma s Hopsi in Krko.

Zlatorog - Rogaška 81:89 (27:26, 49:47, 68:75)
Laško – Dvorana Tri lilije, gledalcev 100, sodniki: Vučković (Maribor), E. Javor (Ljubljana), Oprčkal (Vojnik).
* Zlatorog Laško: Kerič 11 (2:2), Hrovat 2, Miljković 4 (2:2), Copot 15 (1:2), Kellner 16 (4:4), Grušovnik 10, Dragan 8 (2:2), Tunstall 15 (5:6).
* Rogaška: Smith 10 (2:3), Vujačić 21 (3:3), Zupan 4, Primorac 20 (2:4), Bratož 10 (2:2), Armstrong 12 (2:7), Jackson 12 (1:2).
* Prosti meti: Zlatorog 18:20, Rogaška 12:21.
* Met za tri točke: Zlatorog 7:22 (Kerič 3 Copot 2, Kellner 2), Rogaška 5:23 (Vujačić 2, Primorac 2, Jackson).
* Osebne napake: Zlatorog 22, Rogaška 18.
* Pet osebnih: /.

Potem ko so v prejšnjem krogu z zmago prekinili več kot trimesečno sušo, so bili košarkarji Zlatoroga tudi v 17. krogu blizu presenečenja. Gostje iz Rogaške Slatine so ga preprečili z dobro napadalno predstavo v tretji četrtini, predvsem pa s kolektivno igro, saj je od sedmih igralcev, ki so odigrali večji del tekme, kar šesterica dosegla dvomestno število točk.

Rogaška je tako vpisala sedmo zmago, Laščani pa petnajsti poraz. Zlatorog bo prvi del lige Nova KBM končal 12. februarja v Podčetrtku, Rogaško pa čakata še dva dvoboja; s Šentjurjem doma in Hopsi na Polzeli.

Petar Vujačić (21 točk) in Mladen Primorac (20 točk, met iz igre 8:8) sta bila nerešljiva uganka za domače igralce, ki so imeli veliko težav tudi z Ronaldom Jacksonom (12 točk, 12 skokov).

Čeprav so prepričljivo dobili skok (41:30), so izbranci trenerja Aleša Pipana izgubili 19 žog in v tretji četrtini dopustili tekmecu, da je z 28 doseženimi točkami pobegnil na 75:68. Te prednosti Zlatorog ni uspel izničiti, kljub temu, da je bil nekajkrat le korak ali dva od izenačenja.