Sum konflikta interesov na ministrstvu: nov zakon ...

rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

5 22.12.2021 22:49:14

Tia Tajhar kljub 40 točkam tragična figura v Mariboru

Košarkarice so zaključile z nastopi v 1. SKL za leto 2021. V 12. krogu so zmage pripadle Mariboru, Triglavu in Cinkarni Celju, medtem ko je bila tekma Akson Ilirija - Tosama Ledita prestavljena na 5. januar.

Mariborčanke so dosegle četrto zmago na zadnjih petih tekmah. Čeprav so Konjičanke na krilih Tie Tajhar, ki je dosegla 40 točk, v zadnji četrtini nadoknadile 12 točk zaostanka, so bile Mariborčanke v zaključku tekme bolj zbrane in natančne ter se veselile zmage s 87:85.

Pri Mariboru je Tina Tomšič dosegla 28 točk (5 trojk), Aneja Stojko jih je prispevala 17, medtem ko je Tiana Megič Šteharnik 14 točkam dodala 10 podaj. Tia Tajhar, ki je imela štiri sekunde pred koncem s črte prostih metov priložnost za izenačenje, je ob 40 točkah zbrala 6 skokov in 5 podaj, Maruša Podgrajšek pa je tekmo končala s 13 točkami.

Kranjčanke so svojo kakovost in izkušnje unovčile šele v drugem polčasu ter v Grosupljem vpisale deseto zmago v sezoni (56:41). Pri domačinkah je le Tinkara Zoran dosegla dvomestno število točk, ustavila se je pri 16. Za Triglav je Manca Vrečer dosegla 22 točk, Lara Kozina Bubnič (10 skokov) jih je dodala 11.

Dvoboj zadnjeuvrščene in vodilne ekipe 1. SKL je postregel z minimalnim razburjenjem (100:72). Trener Cinkarne Celja Damir Grgić je varčeval z močmi glavnih igralk, vseeno pa so njegove varovanke že v prvem polčasu dosegle 58 točk.

Pri Domžalah je Špela Berus dosegla 19 točk, Sandra Jevtović pa 18. Za gostje je Zoja Štirn dosegla 24 točk, sledila ji je Jite Sophia Gbemuotor s 23 in 18 skoki (10 v napadu).

Značke: košarka, ženske, dp