parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 16.01.2021 22:21:19

Grosuplje ohranilo možnosti za polfinale

S tremi tekmami v soboto se je končal 3. krog drugega dela državnega prvenstva za košarkarice. Poleg pričakovanih zmag Triglava in Ježice je Grosuplje doma premagalo Tosamo Ledito in zmanjšalo zaostanek v borbi za četrto mesto, ki vodi v polfinale.

V Mariboru so domačinke gostile drugouvrščeno ekipo 1. SKL kranjski Triglav in izgubile 54:76. Kljub temu, da sta bili ekipi dokaj izenačeni pri metu iz igre in skokih, so imele igralke Maribora 20 izgubljenih žog več, to pa je bil tudi glavni razlog za poraz.

Pri Mariborčankah je bila najboljša strelka Ksenja Hribljan, ki je dosegla 17 točk. Tina Tomšič jih je dodala 11, Merisa Dautović pa je dosegla dvojnega dvojčka z 10 točkami in 13 skoki. Pri Kranjčankah je izstopala Rebeka Abramovič s 17 točkami, Gala Kramžar jih je prispevala 14.

Ljubljančanke so gostile ekipo iz Slovenskih Konjic, ki je v dosedanjem delu zmagala le trikrat. Po prvem polčasu so domačinke zaostajale le za osem točk (31:23), nato pa je Ježica v tretji četrtini med drugim zadela tudi šest trojk (skupno 13) in si ob 36 točkah v tem delu igre zagotovila dve točki (88:53).

Pri domači ekipi je bila najboljša strelka Nina Jesenšek, ki je dosegla 16 točk, eno manj je prispevala Ana Šarić. Kapetanka Ježice, Sara Meden, je devetim točkam dodala 12 podaj. Pri gostjah je Tea Ramšak zabeležila 15 točk, sledila ji je Eva Brdnik z dvanajstimi.

Sobotna tekma v Grosuplju je bila zelo pomembna za domačo ekipo, ki je morala nujno zmagati, če je še želela upati na priključek do četrtega mesta, ki na koncu drugega dela državnega prvenstva vodi v polfinale 1. SKL.

Tosama Ledita je v drugi četrtini dosegla le deset točk, tako da so domačinke na odmor odšle s prednostjo enajstih točk. Ključno za visoko zmago Grosupljega je bilo obdobje igre med 28. in 34. minuto, ko je domače igralke naredile delni izid 13:0.

Pri domači ekipi, kjer so bile igralke strelsko zelo razpoložene, je izstopala Ana Hrbljan, ki je dosegla 20 točk, Tinkara Zoran jih je dodala 15. Pri gostjah je le Maša Hlebec dosegla dvomestno število točk, deset.