Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 23.12.2020 20:39:05

Laščani do pete zmage v sezoni

vszi
Košarkarji Zlatoroga Laško so v zaostali tekmi 10. kroga 1. SKL premagali Hopse Polzelo z 80:77 (19:17, 40:32, 64:57).

* Dvorana Tri lilije, brez gledalcev, sodniki: Grbić, Javor (oba Ljubljana), Milanović (Kranj).
* Zlatorog: Strel 6 (1:2), Benson 13 (3:5), Stipaničev 2, Kellner 10 (1:1), Routt 21 (7:11), Jereb 2, Požin 18 (4:6), Grušovnik 5, Ličen 3 (1:2).
* Hopsi: Copot 19, Jurček 12 (3:4), Mikulić 5 (1:2), Carver 15 (1:3), Kosič 20 (1:3), Goltnik 4, Kureš 2.
* Prosti meti: Zlatorog 17:27, Hopsi 6:12.
* Met za tri točke: Zlatorog 9:25 (Požin 4, Benson 2, Strel, Kellner, Grušovnik), Hopsi 9:31 (Copot 5, Kosič 3, Jurček).
* Osebne napake: Zlatorog 19, Hopsi 24.
* Pet osebnih: Kureš (32.), Copot (40.).

Laščani so po ligaškem izstopu ekipe iz Kopra in uspehu proti Hopsom vpisali svojo peto zmago v sezoni, Polzeljani ostajajo pri štirih. Prvi igralec domačih je bil Logan Routt, ki je 21 točkam dodal 17 skokov, pri gostih je Žan Kosič zbral 20 točk, Aaron Carver pa je 15 točkam dodal 14 skokov.

Laščani so v prvem polčasu prevladovali. Po izenačenih prvih desetih minutah so v drugem delu igre domači prvič na tekmi poskrbeli za dvomestno prednost, ko so malce pred polčasom povedli s 40:30.

Sredi tretjega dela igre so Laščani pobegnili že za 14 točk, gostom pa je vendarle uspelo ohraniti upanje na preobrat, saj so še pred zadnjo četrtino zaostanek prepolovili.

Vse do zadnje minute so bili nato tudi v igri za zmago, a so v odločilnih trenutkih zapravili preveč napadov, tako da so domači tudi z ne ravno popolnim izvajanjem prostih metov, v zadnji minuti so jih zadeli pet od osmih, držali tekmece na varni razdalji.

Zlatorog bo čez tri dni v 13. krogu gostil Podčetrtane, Hopsi pa Triglav.