Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

0 17.12.2020 21:28:16

Celjanke do zanesljive zmage nad Mariborčankami

vszi
Košarkarice Cinkarne Celja so na prvi tekmi 13. kroga 1. SKL za ženske doma gostile Mariborčanke. Dvoboj med prvo- in zadnjeuvrščeno ekipo z lestvice so zanesljivo dobile državne prvakinje, ki so bile boljše s 97:53.

Potem ko je bila uvodna četrtina povsem izenačena, obe ekipi sta dosegli po 19 točk, so v drugi domače košarkarice zagospodarile na parketu in gostjam dopustile le pet točk. Tudi tretja četrtina je bila spet zelo izenačena, a dobra igra v dveh četrtinah je bila premalo za presenečenje, saj imajo Celjanke daljšo klop, Mariborčanke pa so težko sledile ritmu, ki so ga narekovale domačinke.

Pri Celjankah je bila strelsko najbolj razpoložena Snežana Bogićević, ki je dosegla 20 točk, Lea Bartelme jih je dodala 19. Pri Mariborčankah sta se strelsko izkazali Merisa Dautović, ki je dosegla 20 točk, dvomestna pa je bila tudi Tina Tomšič, ki je dodala 12 točk.

V zadnjem krogu prvega dela 1. SKL za ženske bodo igralke Cinkarne Celje 22. decembra gostovale v Domžalah, Mariborčanke pa bodo isti dan gostile košarkarice Aksona Ilirije.