Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 22.01.2020 20:42:14

Koper Primorska - Šentjur 82:66 (23:21, 47:35, 61:52)

Košarkarji Kopra Primorske so v 16. krogu 1. SKL premagali Šentjur z 82:66 (23:21, 47:35, 61:52).

* Dvorana Bonifika, gledalcev 500, sodniki: Zupančič, Pipan (oba Ljubljana) in Rener (Koper).
* Koper Primorska: Barič 5 (1:1), Lazić 15 (1:1), Dimec 12 (2:2), Nemanič 1 (1:2), Luković 4 (2:2), Gibbs 12 (4:4), Kosi 4, Marinković 17 (1:1), Hodžić 12 (2:2).
* Šentjur: Špan 9, Pešić 10 (4:4), Haynes 4, Rebec 12 (2:3), Čebašek 18 (5:8), Strmčnik 2 (2:2), Držić 2, Ledl 5, Ahmedović 4.
* Prosti meti: Koper Primorska 14:15, Šentjur 13:17.
* Met za tri točke: Koper Primorska 6:16 (Lazić 2, Gibbs 2, Hodžić 2), Šentjur 9:31 (Špan 3, Čebašek 3, Rebec 2, Ledl).
* Osebne napake: Koper Primorska 22, Šentjur 21.
* Pet osebnih: /.

Vodilna ekipa lige je na domačem terenu gostila doslej sedmouvrščeni Šentjur in mu zadala deseti poraz. Sama pa je vpisala 12. zmago, potem ko je predvsem v zadnjih treh četrtinah nadzorovala potek tekme.

Po izenačeni prvi četrtini so si izbranci Andreja Žaklja priigrali zajetnejšo prednost v drugih desetih minutah, ko so prišli tudi do 13 točk prednosti.

V uvodu zadnje četrtine so se gosti sicer približali na pet točk, a so gostitelji hitro spet stvari postavili na svoje mesto, pobegnili so za 16 točk, kar je bilo dovolj za novo zmago.

Pri domačih je bil s 17 točkami strelsko najuspešnejši Ivan Marinković, pri gostih pa Jakob Čebašek z 18.

Koprčani bodo v 17. krogu v ponedeljek gostovali v Rogaški Slatini, Šentjur pa bo dva dni pozneje gostil Krko.