Objavljamo poročilo o finančni luknji v SD: kaj ...

V tej restavraciji natakarji žalijo goste!!!

Uau! Luka razkril, koliko avtomobilov ima trenutno...

0 23.11.2019 22:40:35

Prvi poraz Hopsov na svojem parketu

V 8. krogu 1. SKL so Laščani tesno odpravili ekipo iz Podčetrtka, Domžalčani pa so po ravi drami zmagali na Polzeli.

Zlatorog - Terme Olimia 72:69 (20:15, 36:30, 54:51)
Košarkarji Zlatoroga so v 8. krogu 1. SKL premagali Terme Olimia Podčetrtek z 72:69 (20:15, 36:30, 54:51).

* Dvorana Tri lilije, gledalcev 400, sodniki: Španič (Postojna), Škrbec (Kranj), Javor (Ljubljana).
* Zlatorog: Jereb 7, Kusovac 9 (4:4), Joseph 11, Bjeletić 21 (1:3), Šlutej 6 (2:2), Grušovnik 14, Stemberger 4.
* Terme Olimia Podčetrtek: Kosič 15, Strnad 15 (7:8), Gorenc 6 (1:1), Ž. Švigelj 4, Cerkovnik 5 (1:3), Gabrovšek 20 (4:5), Thomas 4.
* Prosti meti: Zlatorog 7:9, Terme Olimia 13:17.
* Met za tri točke: Zlatorog 5:24 (Grušovnik 2, Jereb, Kusovac, Joseph), Terme Olimia 2:15 (Gorenc, Kosič).
* Osebne napake: Zlatorog 20, Terme Olimia 22.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Term Olimie iz Podčetrtka tudi pod vodstvom novega trenerja - Davorja Brečka je nasledil Bojan Lazić - ostajajo brez zmage. V sedem krogu oziroma šestem gostovanju v tej sezoni so morali priznati premoč Zlatorogu, ki je slavil z 72:69.

Laščani so do zmage v derbiju začelja prišli v končnici, ko jim je uspelo ohraniti minimalno prednost, ki so jo gradili skozi celo tekmo. Gostje so bili v vodstvu le na začetku, Zlatorog pa si višje prednosti od desetih točk ni priigral (44:34). Devetkrat sta se ekipi izmenjali v vodstvu, rezultat v Treh lilijah pa je bil šestkrat izenačen.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih minutah. Laščani so v vodstvo prešli dobri dve minuti pred koncem po košu Matica Grušovnika, Žan Kosič je na drugi strani zgrešil trojko, Grušovnik pa je minuto in 20 sekund pred zaključkom povišal prednost Zlatoroga na 70:67. Te razlike gostom ni uspelo nadoknaditi, čeprav sta pri 70:69 v zadnjem napadu poskusila Kosič in Žiga Švigelj.

V devetem krogu bo v Podčetrtku gostovala vodilna ekipa lige SKL Koper Primorska (27. 11.), Zlatorog pa bo 30. novembra gostoval v Domžalah.

Hopsi Polzela - Helios Suns 86:87 (26:28, 48:46, 67:59)
Košarkarji Helios Suns so v 8. krogu 1. SKL premagali Hopse Polzelo s 87:86 (28:26, 46:48, 59:67).

* Dvorana Polzela, gledalcev 300, sodniki: Krejić (Kranj), Špendl (Maribor), Lapanović (Novo mesto).
* Hopsi Polzela: Collins 30, Morina 9 (1:1), Dragan 3, Čebular 3 (1:4), Vašl 19 (2:2), Fowler 5 (1:1), Atanacković 11 (2:4), Vasilić 6.
* Helios Suns: Konjević 11 (5:5), Radovčić 14 (5:5), Pelko 26 (9:10), Oman 5, Šantelj 8 (2:2), Mahkovic 16 (3:3), Florveus 7 (3:6).
* Prosti meti: Hopsi Polzela 7:12, Helios Suns 27:31.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 11:28 (Vašl 5, Collins 2, Morina 2, Dragan, Atanacković), Helios Suns 10:27 (Pelko 5, Mahkovic 3, Radovčić, Oman).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 27, Helios Suns 20.
* Pet osebnih: Dragan (33.), Konjević (40.).

Hopsi s Polzele so na peti tekmi pred domačimi gledalci doživeli prvi poraz. V končnici tekme so morali dve točki predati Helios Suns, ki je tako drugič zapored zmagal v gosteh, potem ko je pred tremi tedni vzel skalp Krke sredi Novega mesta.

Tekma je bila nadvse zanimiva in borbena, na koncu pa so zmagovalca odločile malenkosti oziroma dejstvo, da je imel gostujoči trener Dejan Jakara dovolj razpoloženih posameznikov.

Domžalčani so v zadnjih dveh minutah in pol zadeli tri trojke. Najprej Jure Pelko (26 točk, trojke 5:9) za znižanje zaostanka 80:76, nato pa dvakrat zapored Blaž Mahkovic (16 točk, 8 skokov, trojke 3:3). Z drugo je goste slabo minuto pred koncem pripeljal v vodstvo 85:83.

Domačini so nato preko prvega strelca tekme Antonyja Derayja Collinsa (30 točk, met iz igre 14:21, 6 podaj, indeks 36) znova povedli, Krešimir Radovčić je 17 sekund pred iztekom časa zadel za prednost gostov 87:86, tragični junak pri domačih pa je postal izkušeni Sandi Čebular, ki je devet sekund pred zaključkom zgrešila dva prosta meta.

V devetem krogu 30. novembra bodo Hopsi gostovali v Šenčurju, Domžalčani pa se bodo doma pomerili z Zlatorogom.