lara, topki, skrito-v-raju Njena.si

Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

0 20.11.2019 21:15:58

Krka za 20 točk ugnala moštvo Šentjurja

Košarkarji Krke so v 8. krogu 1. SKL v Novem mestu premagali Šentjur z 92:72 (25:18, 46:31, 69:54).

Krka je z novim trenerjem Vladimirom Anzulovićem dosegla drugo zaporedno zmago, po gostovanju v Šenčurju je doma premagala še Šentjur. Tudi to ekipo je vodil nov strokovnjak Aleš Pipan, ki pa je na svoji prvi tekmi v novi vlogi doživel poraz, peti za njegovo ekipo, Krka pa je prišla do četrte zmage.

A sam začetek tekme ni kazal na tak razplet, saj je po prvem košu, ki so ga dosegli gostje, Šentjur slabih pet minut pred koncem uvodne četrtine vodil za devet točk (14:5), takoj nato pa po trojki Randya Haynesa že za 12 (17:5). Slabe štiri minute pred koncem je s prostih metov zadnji točki gostov v tem delu igre dosegel Miloš Pešić (18:9).

Krka je z delnim izidom 16:0 povsem preobrnila potek ne le uvodne četrtine, ampak tudi tekme. Ob polčasu je nato vodila za 15 točk in v tretjem delu tudi prek 20 točk (63:41). V zadnjih slabih štirih minutah tega dela igre je gostom uspelo nekoliko omiliti razliko (69:54), v tem slogu pa so odprli tudi zadnjo četrtino za -10 (59:69).

A je Krka z delnim izidom 15:0 sredi zaključne četrtine spet povedla za 25 točk (84:59) in odločila dvoboj. Njegov prvi strelec je bil sicer Haynes z 29 točk, od tega je zadel sedem trojk ter ujel še devet žog, a je bil edini res razpoložen v vrstah gostov. Pri domačih sta uravnoteženem napadu po 17 koše dosegla Paolo Marinelli in Miha Škedelj, ki je bil blizu trojnemu dvojčku, za dvojnega je dodal še deset skokov in sedem podaj.

Krka bo v naslednjem krogu 25. novembra igrala v Rogaški, Šentjur bo prost in bo naslednjič v domačem prvenstvu igral 7. decembra, ko bo gostil Hopse s Polzele.

---------------------------------------------------

Krka - Šentjur 92:72 (25:18, 46:31, 69:54)

* ŠD Leona Štuklja, gledalcev 400, sodniki: Grbić, Pipan, Savić (vsi Ljubljana).
* Krka: Cosey 11 (2:4), Marinelli 17 (4:4), Jones 10 (2:2), Škedelj 17 (5:8), Stipaničev 2 (2:2), Medved 2 (2:2), Đapa 7, Fifolt 2 (0:1), Jošilo 10 (3:4), Osolnik 10 (3:4), Jančar Jarc 4 (4:4).
* Šentjur: Pešić 10 (4:6), Tabak 2, Držić 13 (4:4), Haynes 29 (2:3), Ledl 4 (1:2), Čebašek 9 (3:3), Ahmedović 5 (1:2).
* Prosti meti: Krka 27:35, Šentjur 15:20.
* Met za tri točke: Krka 11:27 (Cosey in Marinelli po 3, Škedelj 2, Đapa, Jošilo in Osolnik po 1), Šentjur 11:28 (Haynes 7, Držić 3, Ledl 1).
* Osebne napake: Krka 22, Šentjur 33.
* Pet osebnih: Osolnik (39.); Pešić (35.), Čebašek (35.).