parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

1 20.11.2019 20:01:51

Rogaška v drugi ligi Abe zmagala, Helios doživel katastrofo

Rogaška je v 8. krogu druge regionalne lige liga Aba 2 doma v Rogaški Slatini premagala Lovćen iz Cetinja s 85:61 (22:13, 38:32, 61:53). Borac je v Čačku povsem dotolkel Helios Suns in zmagal kar s 101:55 (22:14, 49:25, 76:44).

Rogaška se je v prvi četrtini nekoliko oddaljila od tekmecev, vendar so gostje po prvem polčasu zaostajali le za šest točk. Tudi po tretji četrtini, ki so jo domači dobili za osem točk, še ni kazalo na gladko zmago Rogaške. A je Lovćen v zadnjih desetih minutah povsem popustil, domači pa so že kmalu prišli do dvomestne številke, stopnjevali napadalni učinek in dobrih peti minut pred koncem je bilo že 77:55.

Rogaška je v zadnji četrtini dosegla 24 točk, Lovćen pa le osem. Srb Đorđe Lelić je bil s 23 koši prvi strelec domačih, dve več je za Lovćen dosegel Mašan Vrbica, a je edini prešel prek devetih košev. Rogaška je ob treh porazih prišla do peste zmage v sezoni te lige.

Domžalčani so se v prvi četrtini še kolikor toliko enako enakovredno kosali z vodilno ekipo lige, a je bilo že po njej osem točk prednosti za Borac. Helios je polčas izgubljal za 14 točk, tudi v nadaljevanju pa se je razlika le še večala in slovenska zasedba je doživela visok poraz, ni bilo daleč od 50 točk razlike.

V raznovrstnem in izenačenem napadu domačih ni nihče ni posebej izstopal, Radovan Đoković je dosegel največ, 17 točk, prav toliko jih je na drugi strani zmogel Krešimir Radovčić, ki je bil edini v Heliosu z dvomestnim številom točk. Ob petih zmagah je Helios doživel tretji poraz.

Rogaška je po nepopolnem krogu začasno tretja na lestvici, sledi ji Helios. Slednji bo v 9. krogu lige v torek, 26. novembra, gostila Sutjesko, na ta dan pa bo Rogaška igrala v Splitu.

Značke: košarka, sta