Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 04.11.2019 22:15:27

Krka niza poraze

Košarkarji Helios Suns so v tekmi 6. kroga 1. SKL premagali Krko s 73:66 (17:15, 34:42, 54:48).

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 300, sodniki: Javor (Ljubljana), Pipan (Ljubljana), Palčič (Postojna).
* Krka: Fifolt 4, Ramljak 5 (2:2), Marinelli 13 (1:2), Jošilo 8 (1:2), Lapornik 20 (6:6), Balažič 9 (6:6), Đapa 3, Cosey 4 (2:2).
* Helios Suns: Mahkovic 21 (7:8), Oman 2 (2:2), Konjević 12 (3:3), Radovčić 14 (4:4), Florveus 3 (3:6), Pelko 1 (0:3), Šantelj 15 (2:5), Bratec 5.
* Prosti meti: Krka 17:20, Helios Suns 22:30.
* Met za tri točke: Krka 9:30 (Marinelli 4, Lapornik 2, Đapa, Jošilo, Ramljak), Helios Suns 7:21 (Mahkovic 2, Radovčič 2, Konjević, Bratec, Šantelj).
* Osebne napake: Krka 30, Helios Suns 23.
* Pet osebnih: Jošilo (40.); Mahkovic (37.).

V uvodni tekmi 6. kroga so Domžalčani z boljšim drugim polčasom prišli do zmage v Novem mestu in prvega mesta na lestvici, a imajo dve tekmi več kot Koprčani.

Novomeščani so popravljali vtis po gostovanju na Polzeli, kjer so izgubili za 27 točk, Domžalčani pa so v prejšnjem krogu prav tako doživeli poraz proti prvakom iz Kopra.

Današnji dvoboj so zaznamovali izenačena prva polovica, precejšnja nihanja obeh ekip in boljši konec gostov. Po izenačeni uvodni četrtini so prvi do izdatnejše prednosti prišli krkaši, ko so ob koncu druge četrtine z delnim izidom 11:3 prišli do vodstva ob polčasu (42:34).

A na zelo podoben način so nato košarkarji Helios Suns vrnili v nadaljevanju. Tretjo četrtino so dobili tako, da so ob koncu z delnim izidom 11:3 prišli do vodstva 54:48.

Še enega preobrata pa nato ni bilo, v zadnjem delu so gostje znali zadržati prednost. V zadnji minuti je sicer Krki uspelo priti do manjše razlike, a zmage Domžalčanov niso mogli ogroziti.

Krko sta strelsko vodila Luk Lapornik in Paolo Marinelli z 20 in 13 točkami, gostje so imeli več razpoloženih igralcev, štirje so presegli mejo desetih točk, najboljši pa je bil z 21 Blaž Mahkovic.

V naslednjem krogu bo Krka 13. novembra gostovala pri Ggd Šenčurju, Helios pa bo prost.

Značke: košarka, dp