rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

1 26.10.2019 21:47:34

Zlatorog Laško - Šentjur 89:76 (22:22, 45:33, 65:55)

Košarkarji Zlatoroga so v tekmi 4. kroga 1. SKL premagali Šentjur z 89:76 (22:22, 45:33, 65:55).

* Dvorana Tri lilije, gledalcev 500, sodniki: Špendl (Maribor), Rener (Koper), Kuzmin (Vipava).
* Zlatorog: Jereb 17 (2:2), Kusovac 26 (8:8), Joseph 7 (5:6), Bjeletić 25 (1:3), Šlutej 4 (0:2), Grdadolnik 8 (0:2), Grušovnik 2.
* Šentjur: Čebašek 12 (1:2), Držić 3 (3:4), Ledl 4, Radulović 8, Pešič 13 (4:6), Vlahović 21 (5:7), Špan 15 (2:2).
* Prosti meti: Zlatorog Laško 16:23, Šentjur 15:21.
* Met za tri točke: Zlatorog Laško 9:28 (Kusovac 4, Jereb 3, Grdadolnik 2), Šentjur 9:26 (Vlahović 4, Čebašek 3, Pešić in Špan po 1).
* Osebne napake: Zlatorog Laško 20, Šentjur 27.
* Pet osebnih: Strmčnik (36.).

Košarkarji Zlatoroga so bili po nesrečnem uvodu v sezono trenutno na zadnjem mestu lestvice in so bili poleg Podčetrtka še brez zmage v novi sezoni državnega prvenstva. Ne veliko pred tema ekipama je bilo moštvo iz Šentjurja, ki po tretjem porazu ostaja pri eni zmagi. In je pri njej tudi ostalo, saj je do prve prišel Zlatorog.

Po izenačeni uvodni četrtini, bilo je 22:22, so domači kmalu povedli za pet točk, za dvanajst pa prav ob koncu polčasa, ko je trojko zadel Rene Grdadolnik. V tretji četrtini je razlika le redko padla pod dvomestno. Vse do začetka predzadnje minute, ko so gostje z delnim izidom 6:0, Aleksandar Vlahović je v tem času zadel trojko, prišli na šest točk razlike (52:58).

Domačim je uspelo znova vrniti tekmo na stare tirnice pred zadnjo četrtino, ko so povedli za deset točk, pet jih je v zaključku s trojko in prostima metoma prispeval Petar Kusovac. Prve točke sta ekipi v zadnji četrtini dosegli šele po dveh minutah in pol. A je gostiteljem uspevalo nato kar še nekaj časa obdržati izdatno prednost. Ta pa je padla na štiri razlike slabe štiri minute pred koncem, ko so za delni izid 6:0 poskrbeli Jan Špan, Vlahovič in Jakob Čebašek.

Končnica je pripadla znova domačim, ki so za 11 točk povedli po trojki Grdadolnika v začetku zadnje minute in gladko pripeljali tekmo do prvenstvene zmage. Kusovac (26) in Dragan Bjeletić (25) sta bila najbolj učinkovita pri domačih, z 21 točkami pa Vlahović pri gostih.

Šentjur bo čez teden dni gostil Rogaško, Zlatorog Laško pa bo v naslednjem krogu prost.

Značke: košarka, dp