Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 26.10.2019 21:47:14

Helios Suns - Terme Olimia Podčetrtek 80:53 (22:17, 53:36, 67:51)

Košarkarji Helios Suns so v tekmi 4. kroga 1. SKL premagali Terme Olimio Podčetrtek z 80:53 (22:17, 53:36, 67:51).

* ŠD Domžale, gledalcev 200, sodniki: Vučković (Maribor), Škrbec (Kranj), Smrekar (Nova Gorica).
* Helios Suns: Mahkovic 16 (4:4), Bratec 7 (2:2), Oman 8, Radovčič 14 (1:2), Florveus 11 (1:1), Šantelj 11 (1:1), Strel 3, Konjević 10 (3:4).
* Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 19 (4:5), Cerkovnik 2, Gabrovšek 11 (2:3), Švigelj 2 (0:1), Kosič 17, Sevšek 2.
* Prosti meti: Helios Suns 12:14, Terme Olimia Podčetrtek 6:9.
* Met za tri točke: Helios Suns 8:18 (Oman, Mahkovic 2, Strel, Bratec, Radovčič, Konjevič), Terme Olimia Podčetrtek 7:21 (Kosič, Strnad 3, Gabrovšek).
* Osebne napake: Helios Suns 13, Terme Olimia Podčetrtek 17.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji iz Podčetrtka so se tudi s tretjega gostovanja v državnem prvenstvu vrnili praznih rok in so še edina ekipa brez zmage. Premierno je nocoj dosegel Zlatorog, ki je premagal Šentjur. Precej bolje gre Domžalčanom, ki so začasno prevzeli vrh prvenstvene lestvice s tremi zmagami in porazom.

Helios si je vrata do zmage odprl po odlični drugi četrtini, ki jo je dobil z 31:19, na veliki odmor je šel s prednostjo 53:36, ki je v nadaljevanju ni več zapravil. Sonca so zadnjo četrtino odprla z delnim izidom 7:0 in povedle s 74:51, takrat pa je že bilo jasno, da bosta dve točki ostali v Domžalah. Zadnjih 10 minut so domači dobili s 13:2.

Prvi strelec tekme je bil Nejc Strnad, ki je dosegel 19 točk.

Helios bo tekmo 5. kroga igral že čez dva dni, ko bo gostil Koper Primorsko. Košarkarje iz Podčetrtka čez teden dni čaka gostovanje v Šenčurju.

Značke: košarka, dp