Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 04.05.2019 22:23:06

Helios z dramatičnim preobratom v nekaj minutah do polfinala

Košarkarji Helios Suns so v drugi tekmi četrtfinala lige Nova KBM premagali Hopse Polzelo z 80:78 (15:22, 34:44, 56:64).

Helios Suns - Hopsi Polzela 80:78 (15:22, 34:44, 56:64)
* Športna dvorana, gledalcev 600, sodniki: Petek, Vučković (oba Maribor), Savić (Ljubljana).
* Helios Suns: Pašajlić 13, Gajić 20 (2:2), Klavžar 3, Fon 7, Bratec 2, Tratnik 8 (4:4), Močnik 4 (1:2), Mahkovic 15 (4:6), Besedić 8 (2:2).
* Hopsi Polzela: Burgett 7 (1:2), Benson 13, Dragan 5, Rotar 3, Čebular 17 (6:8), Atanacković 28 (5:6), Vasilić 3 (1:4), Jack 2.
* Prosti meti: Helios Suns 13:16, Hopsi Polzela 13:20.
* Met za tri točke: Helios Suns 13:30 (Gajić 4, Pašajlić 3, Besedić 2, Klavžar, Fon, Močnik, Mahkovic), Hopsi Polzela 9:28 (Atanacković 5, Čebular, Dragan, Rotar, Benson).
* Osebne napake: Helios Suns 18, Hopsi Polzela 21.
* Pet osebnih: Mahkovic (35.).

Košarkarji Helios Suns so z velikim preobratom v zadnjih petih minutah prišli do druge zmage v četrtfinalni seriji proti Hopsom s Polzele in s tem uvrstitve v polfinale, kjer se bodo prav tako na dve zmagi pomerili z boljšim iz obračuna Petrol Olimpija - Šenčur Ggd, kjer bo odločitev padla šele na tretji tekmi v torek.

Podatek, da je Helios Suns vodil le enkrat na celi tekmi in to za vsega skupaj dobre tri sekunde, zgovorno priča o veselju v domačem taboru. Glede na potek tekme je bila zmaga domačih ogromno presenečenje, še posebej zato, ker so imeli Polzeljani ves čas rezultat in tekmo pod nadzorom. V 13. minuti so vodili z 32:19, v 36. pa 74:64.

V zadnjih minutah je Helios Suns prišel do preobrata brez prvega organizatorja igre Jureta Močnika, ki se je poškodoval že v prvi četrtini, ter prvega strelca Blaža Mahkovica, ki je igro zapustil pet minut pred koncem s petimi osebnimi napakami.

Glavna junaka sta bila Miroslav Pašajlić, ki je domače v zadnjih minutah držal na dosegu tekmeca, ter Nikola Gajić, ki je tri sekunde pred koncem zadel trojko za zmago. Gajić je dosegel 20 točk (trojke 4:8, indeks 23), kar je njegova najboljša statistična predstava v sezoni. Na drugi strani je več točk dosegel le Simo Atanacković (28 točk, trojke 5:6).

Značke: košarka, sta