Opozorilo za ta teden: izogibajte se govorjenju ...

plestenjak 5 Njena.si

Blaž Švab spregovoril o svoji poroki

0 04.05.2019 22:19:55

Krka postala tretja polfinalistka

Košarkarji Krke so v drugi tekmi četrtfinala lige Nova KBM premagali Rogaško s 80:74 (23:28, 39:47, 59:63).

Rogaška - Krka 74:80 (28:23, 47:39, 63:59)
* Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 550, sodniki: Pukl (Maribor), Španič (Postojna), Pipan (Ljubljana).
* Rogaška: Davis 19 (0:2), Mijović 2 (0:1), Bilić 6 (0:2), Pajić 11 (0:2), Sarajlija 17 (9:10), Knežević 5 (1:2), Durnik 12 (6:6), Vašl 2 (2:2).
* Krka: Marinelli 8, Osolnik 5, Đapa 4 (2:2), Fifolt 4, Balažič 14, Lalić 8 (2:2), Lapornik 9 (5:5), Mavra 28 (9:10).
* Prosti meti: Rogaška 18:27, Krka 18:19.
* Met za tri točke: Rogaška 6:19 (Davis 3, Sarajlija 2, Pajić), Krka 6:25 (Mavra 3, Marinelli 2, Osolnik).
* Osebne napake: Rogaška 23, Krka 24.

* Pet osebnih: /.

Košarkarji Krke so v četrtfinalu lige Nova KBM izločili Rogaško in po Sixt Primorski in Helios Suns postali tretji polfinalisti. Na prvi tekmi v Novem mestu so slavili s 77:73, v Rogaški Slatini pa so bili boljši z 80:74. V polfinalu, ki se bo začel prihodnjo soboto in ki se bo prav tako igral na dve zmagi, se bodo pomerili s Sixt Primorsko, ki je bila v četrtfinalu v dveh tekmah boljša od Zlatoroga.

Novomeščani so prvič povedli v 32. minuti s 64:63, domači pa so bili nazadnje v ospredju dve minuti kasneje z 69:68. Krka je nato pobegnila na 74:69 in prednost zadržala vse do konca.

V odsotnosti glavnega organizatorja igre Domna Bratoža, ki je zaradi poškodbe že končal sezono, je vodenje igre odlično opravil Dominik Mavra. Hrvat je v prvem polčasu dosegel 18 točk in tako držal priključek do Rogaške, ki je vodila tudi s trinajstimi točkami prednosti, tekmo pa je končal pri 28 točkah (met iz igre 8:13) ter sedmih podajah in petih skokih (indeks 31).

Mavra je od zadnjega vodstva Rogaške dosegel šest točk, preostale pa sta dodala Jure Balažič (14 točk, 8 skokov) ter Luka Laporniki in Dalibor Đapa. Pri domačih je Rashun Davis dosegel 19 točk (9 podaj), dve manj pa Mirza Sarajlija.

Značke: košarka, sta