Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 20.04.2019 19:28:20

Olimpija hop prek Hopsov

Košarkarji Petrola Olimpije so v 9. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Hopse Polzelo s 93:72 (27:21, 53:43, 74:53).

* Dvorana Tivoli, gledalcev 200, sodniki: Nedović (Kranj), Špendl (Maribor), Rener (Koper).
* Petrol Olimpija: Jones 13 (3:4), Špan 23 (1:1), Bubnić 6, Lazić 11, Šamanić 4 (2:2), Lapornik 10, Badžim 13, Rebec 4, Radulović 9 (3:6).
* Hopsi Polzela: Burgett 12, Benson 17 (2:2), Čebular 13, Atanacković 17, Vasilić 4, Jack 9 (1:2).
* Prosti meti: Petrol Olimpija 9:13, Hopsi Polzela 3:4.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 10:22 (Špan 4, Badžim 3, Lapornik 2, Lazić), Hopsi Polzela 11:23 (Benson 3, Atanacković 3, Čebular 3, Burgett 2).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 17, Hopsi Polzela 17.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Petrola Olimpije so v predzadnjem krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Hopse s Polzele s 93:72 in si tako zagotovili drugi izhodiščni položaj pred četrtfinalnimi dvoboji na dve zmagi. Ljubljančani bodo od 30. aprila dalj igrali proti prvouvrščeni ekipi iz skupine za obstanek, Zlatorogu, Šenčurju ali Šentjurju. Hopsi bodo svojega tekmeca dobili v torek zvečer, ko bodo odigrali zadnjo tekmo proti Helios Suns.

Ljubljančani so izenačili svojo tretjo najvišjo zmago v sezoni. Z več kot 21 točkami razlike so premagali le Ilirijo v ligi Nova KBM ter Igokeo v ligi Aba.

Tekmo so imeli pod nadzorom vseh 40 minut. Prvo četrtino so dobili s 27:21, ob polčasu so imeli že deset točk prednosti, dokončno pa so tekmeca strli v tretjem delu igre, ki so ga dobili z 21:10.

Pri Petrolu Olimpiji je pet igralcev prišlo do dvomestnih številk. Izstopal je Jan Špan, ki je dosegel 23 točk ter zbral devet podaj in štiri skoke (met 9:15, indeks 33). Po trinajst točk sta jih dodala Roko Badžim (trojke 3:5, 7 podaj, 5 skokov) in Marvin Jones (met 5:6), enajst jih je prispeval Aleksandar Lazić (met 5:7, 5 podaj, 5 skokov), deset pa Miha Lapornik (trojke 2:3).

Pri gostih sta po sedemnajst točk dosegla Simo Atanacković (met 7:12, trojke 3:5, 7 skokov) ter Casey Benson (trojke 3:5, 5 podaj, 4 skoke).

Značke: košarka, sta