jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 17.04.2019 20:09:28

Koprčani znova brez težav

Košarkarji Sixta Primorske so na današnji tekmi 8. kroga lige Nova KBM za prvaka premagali Rogaško s 86:69 (27:16, 44:33, 69:53).

Sixt Primorska - Rogaška 86:69 (27:16, 44:33, 69:53)
* Dvorana Bonifika, sodniki: Zupančič, Grbić (oba Ljubljana), Španič (Postojna).
* Sixt Primorska: Šiško 16, Hodžić 3, Čakarun 6 (2:2), Henry 7, Kosi 11, Marinković 11 (3:4), Jagodić Kuridža 8 (4:5), Vončina 17, Ferme 8, Čebašek 2.
* Rogaška: Vašl 7, Pajić 7, Bilić 12 (4:5), Davis 5, Knežević 2 (0:2), Šantelj 5, Durnik 9 (2:2), Sarajlija 15 (3:3), Kosić 3 (0:1), Mijović 4 (1:2).
* Prosti meti: Sixt Primorska 9:11, Rogaška 10:15.
* Met za tri točke: Sixt Primorska 12:28 (Vončina 5, Ferme 2, Šiško 2, Henry, Kosi, Hodžić), Rogaška 13:31 (Sarajlija 4, Bilić 2, Kosič, Davis, Mijović, Pajić, Durnik, Vašl).
* Osebne napake: Sixt Primorska 19, Rogaška 21.
* Pet osebnih: Durnik (35.), Šantelj (38.).

Koprčani so dosegli osmo zmago v nizu in s 100-odstotnim izkupičkom zanesljivo vodijo v skupini za prvaka, njihova zadnja žrtev pa so bili tekmeci iz Rogaške Slatine, ki so doživeli peti poraz.

Varovanci domačega trenerja Jurice Golemca so imeli od prve minute vse niti igre v svojih rokah. V prvi polovici tekme so jim tekmeci iz Rogaške Slatine še malce kljubovali, v drugem pa so bili nemočni ob zanesljivi igri domačih košarkarjev, ki so si tik pred koncem tretje četrtine priigrali 19 točk prednosti (69:50) in jasno je bilo, da bosta točki ostali na Primorskem.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Luka Vončina s 17 in Žan Mark Šiško s 16 točkami, v gostujoči pa Mirza Sarajlija s 15 točkami.

Koprska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Domžalah, ekipa iz Rogaške Slatine pa v Novem mestu. Obe tekmi bosta v soboto, 20. aprila.

Značke: košarka, dp