Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 05.04.2019 20:40:34

Olimpija vrnila Krki za boleč poraz! Pa ji je res?

Zmaji so tokrat premagali krkaše.

Košarkarji Petrola Olimpije so v 6. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Krko z 79:60 (29:13, 43:28, 65:39).

* Dvorana Stožice, gledalcev 500, sodniki: Krejić (Kranj), Vučković (Maribor), Mlakar (Škofja Loka).
* Petrol Olimpija: Lorbek 14, Špan 12 (2:2), Lazić 13, Radulović 4, Šamanić 4, M. Lapornik 6 (3:4), Rebec 3, Badžim 11, Bubčić 3, Jones 9 (3:4).
* Krka: L. Lapornik 4 (2:2), Stipaničev 8 (1:1), Škedelj 2, Marinelli 5, Đapa 3 (1:2), Balažič 13 (3:4), Osolnik 3, Lalić 3 (1:2), Fifolt 5 (3:4), Jošilo 9 (2:2), Cinac 5 (3:7).
* Prosti meti: Petrol Olimpija 8:10, Krka 16:24.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 13:27 (Lorbek 4, Špan 2, Lazić, Lapornik, Rebec, Badžim 3, Bubnić), Krka 6:18 (Stipaničev, Marinelli, Balažič 2, Osolnik, Jošilo).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 25, Krka 21.
* Pet osebnih: /.

Olimpija in Krka sta se nazadnje srečali 17. marca v Novem mestu, ko so bili z 62:59 boljši domači, ki so si s tem zagotovili obstanek v ligi Aba. Danes pa je v Stožicah Olimpija pokazala drugačen obraz, že na začetku tekme povedla z 9:0, v nadaljevanju vodstvo še povišala in ga obdržala do konca tekme za zanesljivo zmago.

V prvi četrtini so bili košarkarji Olimpije odlični pri metu izza črte, saj so zadeli kar pet od sedmih poskusov za tri točke, dve trojki je zadel Domen Lorbek. V drugi četrtini niso bili tako uspešni, izza črte so zadeli le enkrat, a kljub temu v 15. minuti prišli do vodstva z dvajsetimi točkami razlike, potem pa košarkarji Olimpije več kot dve minuti niso zadeli in Krka se je približala na -15, kar je bil tudi zaostanek Novomeščanov ob polčasu, ki se ji je v drugi četrtini dvakrat uspelo približati na 14 točk.

V tretjem delu igre je Olimpija še bolj pritisnila in na začetku 28. minute povedla z 28 točkami razlike, košarkarji Krke pa so v tem delu igre dali le 11 točk. V zadnji četrtini se razmerje moči na igrišču ni spremenilo in Olimpija je prišla do visoke zmage z 79:60, maloštevilni gledalci pa so v zadnjih treh minutah videli skupno pet trojk na obeh straneh.

Pri Ljubljančanih so štirje košarkarji dosegli dvomestno število točk, s 14 točkami je bil najboljši strelec Domen Lorbek, ki je zadel tudi vse štiri poskuse za tri točke. Pri Krki je 13 točk, od tega 12 v zadnjem delu igre, dosegel Jure Balažič.

Krka bo v prihodnjem krogu, v sredo, 10. aprila, ob 19.00 gostila Helios Suns, Petrol Olimpija pa dan pozneje ob 20.00 Sixt Primorsko, zmagovalko lige Aba 2.

Značke: košarka, dp