Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

poroka-na-prvi-pogled, 3 Njena.si

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

0 31.03.2019 21:02:48

OLIMPIJA do tretje zmage v košarkarskem prvenstvu

Košarkarji Petrola Olimpije so v 5. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Rogaško s 66:58 (16:20, 30:31, 44:37).

Košarkarji Petrola Olimpije so zabeležili tretjo zmago v ligi Nova KBM za prvaka in se z izkupičkom 3-1 ter eno zaostalo tekmo pomaknili v zgornjo polovico razpredelnice. Rogaška na drugi strani je doživela tretji poraz na zadnjih štirih srečanjih in zdrsnila pod 50-odstotni izkupiček.

Ljubljančani so odpor gostov strli v drugem polčasu oziroma v zadnji četrtini. Po zaostanku na velikem odmoru so drugi del začeli z delnim izidom 7:0 ter vodstvom 37:31, ki ga niso več izpustili iz rok. Prvo trojko so zadeli v štirinajstem poskusu, do prve dvomestne prednosti pa so prišli v 33. minuti pri rezultatu 52:42.

Za Petrol Olimpijo je Aleksandar Lazić dosegel 16 točk (met 7:9) in zbral 10 skokov. Luka Šamanić je prav tako vknjižil dvojnega dvojčka (13 točk, 11 skokov), 13 točk pa je imel še Jan Špan. Pri Slatinčanih je do dvomestne številke prišel le Rashun Davis (15 točk).

Petrol Olimpija bo v naslednjem krogu v petek, 5. aprila, ob 18.30 gostila Krko, Rogaško pa dan pozneje čaka še eno gostovanje, in sicer v Domžalah pri Helios Suns.

Jure Zdovc, trener Petrol Olimpije: "Čestitke fantom za zmago. Od prve do zadnje minute so prikazali borbeno predstavo. Še vedno imamo kar nekaj rezerve, a če gledam na splošno, sem zadovoljen z našo igro v obrambi. V napadu še vedno delamo preveč napak in izgubljamo preveč žog, hkrati pa smo slabo metali tudi proste mete, preko katerih bi lahko dosegli še kakšnih deset točk več. Imeli smo zmanjšano rotacijo, predvsem na račun predhodne poškodbe Domna Lorbka, v prvi četrtini pa se je poškodoval še Boban Tomić, ki bo skoraj zagotovo dlje časa odsoten s parketov. Imamo kar nekaj težav, hkrati pa imamo dovolj igralcev, zato bomo napravili vse, da v tem času do konca sezone kažemo čim boljše predstave."

Damjan Novaković, trener Rogaške: "Čestitke Petrol Olimpiji za zmago. Tekma je bila odločena v tretji četrtini, v kateri smo dosegli zgolj šest točk, predvsem na račun dobre igre domačinov v obrambi in naše nediscipline in nepotrpežljivosti v napadu. Gremo naprej in sledimo svojim ciljem."

--------------------------------------

Petrol Olimpija - Rogaška 66:58 (16:20, 30:31, 44:37)

* Dvorana Stožice, gledalcev 300, sodniki: Zupančič, E. Javor (oba Ljubljana), Rener (Koper).
* Petrol Olimpija: Jones 4 (2:6), Špan 13 (2:2), Lazić 16 (2:3), Šamanić 13 (4:6), Lapornik 5, Badžim 8, Radulović 5 (1:2), Kastrati 2.
* Rogaška: Davis 15 (3:5), Mijović 7 (3:3), Bilić 4 (1:4), Pajić 8, Sarajlija 6 (3:3), Durnik 6 (2:2), Knežević 4, Vašl 4 (2:2).
* Prosti meti: Petrol Olimpija 11:19, Rogaška 16:21.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 3:22 (Lapornik, Špan, Šamanić), Rogaška 4:20 (Pajić 2, Bilić, Sarajlija).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 22, Rogaška 21.
* Pet osebnih: Badžim (40.), Durnik (40.).

Značke: košarka, sta