Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 04.02.2019 21:04:58

Zlatorog dal novo KLOFUTO OLIMPIJI!

Košarkarji Zlatoroga so v tekmi 16. kroga lige Nova KBM v gosteh premagali Petrol Olimpijo s 83:72.

Petrol Olimpija - Zlatorog Laško 72:83
(15:16, 26:37, 48:58)
* Dvorana Stožice, gledalcev 100, sodniki: Španič (Postojna), Gajšek (Podčetrtek), Savić (Ljubljana).
* Petrol Olimpija: Lapornik 16 (6:7), Rebec 9, Kastrati 4, Begić 11 (3:4), Jones 6, Kralj 2, Badžim 16 (3:3), Bubnič 4 (2:2), Lazić 4.
* Zlatorog Laško: Rojc 13 (4:5), Barič 22 (1:2), Miljković 4 (2:2), Thomas 14 (1:3), Maker 12 (6:11), Grdadolnik 8, Gant 10 (2:2).
* Prosti meti: Petrol Olimpija 14:16, Zlatorog Laško 16:25.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 6:24 (Rebec 3, Badžim 3), Zlatorog Laško 9:23 (Barič 5, Grdadolnik 2, Rojc, Thomas).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 27, Zlatorog Laško 21.
* Pet osebnih: Kastrati (40.), Lapornik (40.), Miljković (34.).

Laščani so v drugem delu tekmovanja vrnili Ljubljančanom za poraz na domačem terenu, res pa je, da zdaj ljubljanska ekipa v domačem tekmovanju igra z drugačno postavo. Na koncu je bilo v Stožicah +9 za goste.

Ključen za uspeh Laščanov je bil drugi del tekme, saj so se vsi preostali končali le s točko prednosti za ene ali druge. V drugi četrtini pa so Lašani pobegnili domačim z delnim izidom 13:2 ter si priigrali prednost, ki je pozneje niso več zapravili.

Domači so bili sicer vselej na meji desetih točk ali manj zaostanka, toda gostov se niso mogli ujeti. Še najbližje so bili v 28. minuti, ko so prišli le na 43:46, a so se gostje hitro spet odlepili. Tudi zaradi razpoloženega Nejca Bariča, ki je tekmo končal pri 22 točkah, zadel je pet trojk, vselej v ključnih trenutkih, da je Laščanom spet zagotovil mirno prednost.

Bariča sta pri gostih strelsko dopolnila še Cleveland Thomas in Matej Rojc s 14 in 13 točkami, pri domačih pa sta imela Roko Badžim in Miha Lapornik, zadela sta po 16 točk, premalo podpre pri soigralcih, da bi lahko Olimpija naredila preobrat.

V naslednjem krogu bo Petrol Olimpija 7. februarja gostila mestnega tekmeca Ilirijo, Laščani pa bodo dva dni pozneje gostili Helios Suns.