Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 27.01.2019 19:44:39

Ilirija - Sixt Primorska 80:87 (14:27, 42:47, 67:65)

Košarkarji Ilirije so v vnaprej odigrani tekmi 18. kroga lige Nova KBM izgubili proti Sixt Primorski z 80:87 (14:27, 42:47, 67:65).

* Hala Tivoli, gledalcev 200, sodniki: Grbić (Ljubljana), Pohleven (Maribor), Mohorič (Velenje).
* Ilirija: Ružič 5 (1:2), Čučović 16 (1:6), Germ 11, Heath 14 (4:4), Williams 11 (1:2), Stopar 14 (3:5), Gorbačov 5, Gorenc 2 (2:3), Sinebabnov 2.
* Sixt Primorska: Šiško 6 (2:2), Glas 3, Čakarun 6, Jagodič Kuridža 21 (6:8), Vončina 16 (2:3), Ferme 11 (2:4), Hodžić 5, Kosi 2, Marinković 11 (5:6), Henry 6 (4:4).
* Prosti meti: Ilirija 12:22, Sixt Primorska 21:27.
* Met za tri točke: Ilirija 10:29 (Čučović, Germ, Stopar 3, Gorbačov), Sixt Primorska 10:22 (Vončina 4, Ferme 3, Glas, Jagodić Kuridža, Hodžić).
* Osebne napake: Ilirija 25, Sixt Primorska 23.
* Pet osebnih: Šiško (40.).

V Tivoliju sta se v vnaprej odigrani tekmi 18. kroga srečala zadnjeuvrščena ekipa državnega prvenstva Ilirija in vodilni Sixt Primorska. Pričakovano zmago so na koncu vpisali Koprčani, medtem ko Ljubljančani še vedno čakajo na prvi uspeh v domači dvorani.

Uvod tekme je nakazal, da bodo Primorci hitro postavili stvari na svoje mesto. Prvih deset minut so na krilih Luke Vončine, ki je dosegel 10 točk, in Marka Jagodića Kuridže, ki je dal osem točk, dobili s 27:14. V drugo četrtino so krenili v enakem ritmu, v zaključku polčasa pa se jim je povsem zalomilo. Iliriji je uspel niz, s katerim so se približali na pet točk zaostanka.

Drugi polčas so domači odprli z delnim izidom 7:0 in šele drugim vodstvom na tekmi. Sredi tretje četrtine je Sixt ustavil nalet Ilirije in izid postavil v začetno izhodišče, tudi povedel, a se po 6:0 Ilirije spet znašel v zaostanku, pred zadnjo četrtino sta ekipi ločilo dve točki.

Po dobrih treh minutah četrte četrtine je Primorska spet prišla v vodstvo, ki ga ni več izpustila iz rok.

Strelsko je bil najbolj razpoložen posameznik Jagodić Kuridža z 21 točkami, temu je dodal še 11 skokov in pet asistenc.

Čestitke Sixt Primorski za zasluženo zmago. Mi smo pokazali pravi obraz. Če bomo tekmovanje nadaljevali s takšnimi igrami, nam bodo te zagotovo prinesle veliko več zmag," je po tekmi razmišljal domači trener Saša Dončić.

"Glede na to, da smo se v ligo za prvaka že uvrstili, je bila tekma za nas pričakovano težka. Težko se je bilo motivirati. Čestitke Iliriji za odlično igro. Mi moramo delati še naprej, da bomo na parketu videti bolje, saj je bila naša predstava v Ljubljani zelo slaba," pa je bil odkrit Jurica Golemac, stratega Sixt Primorske.