Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 18.11.2018 21:42:06

Olimpija končno spet zmagala!

Košarkarji Petrol Olimpije so v tekmi šestega kroga lige Nova KBM premagali Rogaško z 99:81 (21:16, 39:37, 74:60).

Petrol Olimpija - Rogaška 99:81
(21:16, 39:37, 74:60)
* Dvorana Stožice, gledalcev 300, sodniki: Krejić (Kranj), Španič (Postojna), Smrekar (Nova Gorica).
* Petrol Olimpija: Lapornik 12 (4:4), Rebec 5, Lazić 21 (3:5), Sanon 20 (4:4), Mesiček 6, Vujačić 4 (4:4), Badžim 10 (3:3), Bubnić 2 (2:2), Simonović 19 (6:6).
* Rogaška: Vašl 15 (4:5), Pajić 17, Kosič 8 (3:3), Bilić 11 (0:2), Tomić 9 (1:2), Šantelj 2, Knežević 8, Mijović 8 (1:1), Božak 3.
* Prosti meti: Petrol Olimpija 26:28, Rogaška 9;13.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 9:24 (Lazić, Sanon, Mesiček 2, Rebec, Badžim, Simonovič), Rogaška 10:28 (Vašl, Pajić 3, Kosič, Bilić, Mijović, Božak).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 20, Rogaška 22.

* Pet osebnih: Vujačić (32.), Šantelj (25.).

Košarkarji Petrol Olimpije so proti Rogaški v državnem prvenstvu le prekinil niz šestih zaporednih porazov v vseh tekmovanjih, hkrati pa so se vrnili v zmagovalne tirnice v ligi Nova KBM. Z dvema točkama so vsaj začasno prevzeli prvo mesto na prvenstveni lestvici.

Olimpija je niti igre vzela v svoje roke po dobrih treh minutah in pol. Takrat je prvič na tekmi povedla z 9:8. Rogaška je ujela priključek na začetku druge četrtine in ga zadržala do polčasa. Po odmoru so Ljubljančani v slabih treh minutah prednost dveh točk početverili, z delnim izidom 10:0, ki so ga začeli sredi tretje četrtine, pa so povedli z 69:51. Domači so v 32. minuti prvič na tekmi povedli z 20 točkami prednosti, ki je zadoščala za miren zaključek.

Aleksandar Lazić je tekmo končal pri 21 točkah in devetih skokih. Točko manj je dal Issuf Sanon, Marko Simonović se je ustavil pri 19 točkah in 11 skokih.

Petrol Olimpija bo v naslednjem krogu igrala proti Zlatorogu, Rogaška proti Heliosu.