Kanyne West, Harry in P Odkrito.si

Harry v pedofilski mreži P. Diddyja??!!

0 03.05.2018 22:27:08

Sixt Primorska z zmago do drugega mesta

Košarkarji Sixt Primorske so v 14., zadnjem krogu lige Nova KBM za prvaka v Kopru premagali Rogaško s 75:70 (22:15, 33:32, 49:50).

Sixt Primorska - Rogaška 75:70 (22:15, 33:32, 49:50)
* Dvorana Bonifika, gledalcev 800, sodniki: Krejić (Kranj), Zupančič (Ljubljana), Španič (Postojna).
* Sixt Primorska: Rebec 4 (2:2), Ferme 10 (2:2), Čakarun 17 (3:4), Joksimović 5, Mulalić 15 (4:4), Kosi 2, Zupan 6, Hodžić 11, Vujasinović 2 (2:2), King 3 (1:2).
* Rogaška: Kosič 11, Davis 3 (1:3), Đuranović 6 (2:2), Fon 11 (1:1), Nikolić 13 (2:2), Batur 3, Pajić 9 (2:2), Šantelj 9 (1:4), Drobnjak 5 (0:2).
* Prosti meti: Sixt Primorska 14:16, Rogaška 9:16.
* Met za tri točke: Sixt Primorska 11:32 (Mulalić 3, Hodžić 3, Ferme 2, Zupan 2, Joksimović), Rogaška 11:23 (Nikolić 3, Kosič 3, Fon 2, Drobnjak, Pajić, Batur).
* Osebne napake: Sixt Primorska 22, Rogaška 18.
* Pet osebnih napak: /.

Košarkarji Sixt Primorske so si zmago zagotovili drugo mesto in s tem proti Krki tekmo več na domačem igrišču, medtem ko poraz za Rogaško ni bil usoden, saj so že med polčasom izvedeli, da je Helios izgubil proti Iliriji, tako da so imeli četrto mesto zagotovljeno. Kljub temu so si želeli še več, kar kaže tudi potek tekme. Gostitelji so večji del sicer vodili, toda borbeni Štajerci so jih lovili, jih nekajkrat prehiteli, a to jim ni zadostovalo za uspeh. Že pred končnico so si Primorci zagotovili dovolj veliko prednost, tako da drame v njej ni bilo, kljub temu da nobena od ekip na tekmi ni vodila več kot z osmimi točkami razlike.

Slatinčani so na začetku povedli s 7:0, toda domači so jim odgovorili s še večjo mero, dosegli so deset zaporednih točk. Po prvi četrtini so imeli tudi lepo prednost sedmih točk, to so si zagotovili z delnim izidom 6:0 v zaključku. A prednost je v nadaljevanju hitro skopnela, v zadnjo četrtino so z minimalno prednostjo celo vstopili gosti.

Toda Sixt Primorska je na začetku zadnjega dela spet delovala zbrano, s trojko Nejca Zupana je dobrih pet minut pred koncem prišla do osem točk prednosti (64:56). Rogaška se je z uspešnimi meti nekajkrat še približala, največ na štiri točke, toda Koprčani so vedno našli odgovor in tekmo mirno pripeljali do konca.

Najboljši strelec je bil s 17 točkami Marjan Čakarun, Mirko Mulalić jih je dosegel 15, pri gostih je bil s 13 točkami najučinkovitejši Mitja Nikolić.

Značke: košarka, dp